Facebook Google+ Twitter

Kik i Kondrat nie będą promowali Centrolewicy?

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-01-19 21:47

Wybranie profesora Kazimierza Kika i aktora Marka Kondrata na twarze działań promocyjnych lewicy wywołało awanturę po tej stronie sceny politycznej. Mimo że artysta zaprzeczył doniesieniom politycy nie kryją oburzenia.

Cała sprawę rozpoczął artykuł opublikowany w „Rzeczpospolitej”, w którym pojawiły się informacje o tym, że 1 lutego ma zostać powołane do życia ugrupowanie Centrolewica, które założą politycy SdPl: Marek Borowski (poseł, przewodniczący koła SdPl-Nowa Lewica) i Wojciech Filemonowicz (szef SdPl, poza parlamentem) oraz Dariusz Rosati (europoseł SdPl). Politolog Kazimierz Kik i aktor Marek Kondrat mieliby pomagać w jego promocji.

Andrzej Celiński z Koła Poselskiego SdPl-Nowa Lewica jest oburzony, że jego koledzy z SdPl wykorzystują nazwisko Marka Kondrata do promocji nowego ruchu. W wypowiedziach dla TVN24 powiedział: „To absolutny skandal i świństwo”.

Mimo że Marek Kondrat wszystkiemu zaprzeczył, Celiński poczuł się oburzony w jego imieniu. - Mamy do czynienia z klasycznym przypadkiem
łże-polityki opartej na manipulacjach i kłamstwie, niezwykle szkodliwym dla konkretnego człowieka, który w żaden sposób w sprawę nie zaangażowany własną wolą, może ponieść bardzo istotne konsekwencje dla swojego życia - stwierdził na konferencji prasowej

Natomiast według Borowskiego, który miałby być jednym z członków Centrolewicy, informacja na temat udziału Kondrata w projekcie tym projekcie to "zwykła kaczka dziennikarska". - Jestem zażenowany apelami i wezwaniami Andrzeja Celińskiego, który nagle zafascynował się doniesieniami medialnymi - ocenił szef Rady Politycznej SdPl.

Podobnie zareagował Filemonowicz. Jak zapewnił, nikt z liderów SdPl, ani PD nie przekazał "Rzeczpospolitej" informacji na temat Kondrata. Poradził jednocześnie Celińskiemu, by ten "sprawdził w słowniku znaczenie wyrazu poseł i zajął się wreszcie pracą na rzecz swych wyborców".

Źródło: tvn24.pl
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.