Facebook Google+ Twitter

Kilka dni uśmiechu mają jak w banku

Rozpoczęły się wakacje, podczas których większość dzieci wyjedzie z rodzicami na wycieczki, obozy, czy do rodziny.

Dzieci odebrały symboliczny czek, dzięki któremu pojadą na wakacje / Fot. Jarosław SikoraSą jednak młodzi ludzie, którzy nigdzie się nie wybiorą i czas wolny od nauki spędzą w mieście. I to nie dlatego, że nie chcą. Zostaną, bo wyjechać nie mogą. Wielu rodzin ze Słupska i okolic nie stać na wysłanie dziecka na wypoczynek. Rodzice muszą oszczędzać pieniądze na nowy rok szkolny, zakup podręczników, nowy sprzęt, czy wreszcie na chleb, bo i jego często w domu brakuje.

Średnio co roku na zorganizowany wypoczynek wyjeżdża 30 procent polskich uczniów. Nie inaczej jest w Słupsku. Jednak dzięki staraniom wielu osób, dobrym chęciom i sponsorom, grupa kilkudziesięciu dzieci wyjedzie w tym roku na wymarzone wakacje.

Podpisanie umowy, dzięki któremu pojadą na wakacje / Fot. Jarosław SikoraBędzie to możliwe, dzięki 5 tys. zł, które przekazała Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A., na zorganizowanie letniego wypoczynku maluchom ze świetlic środowiskowych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku.

Umożliwi to przygotowanie 62 dzieciom, 3 dniowych wakacji w Harcerskim Ośrodku Morskim w Ustce. - Co roku pracownicy socjalni typują dzieci, które powinny opuścić swoje domy, przynajmniej na jakiś czas, odpocząć od problemów dnia codziennego, które mają rodzice i całe rodziny - tłumaczy Ewa Jacniacka, dyrektor MOPR w Słupsku.

Dzieci będą miał do dyspozycji pomieszczenia sanitarne, stołówkę, a przede wszystkim oddany zespół pracowników ośrodka, którzy zadbają, by były to wakacje życia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.