Facebook Google+ Twitter

Kilka łyków “Wina truskawkowego”

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-05-17 17:11

Chcę zaprosić czytających na małe spotkanie. Do jakiegoś kameralnego lokalu, aby w miłej nastrojowej atmosferze i przy lampce dobrego wina porozmawiać na każdy temat.

Wino truskawkowe łagodzi obyczaje / Fot. mat. dystrybutora Chcę zaprosić czytających na małe spotkanie. Do jakiegoś kameralnego lokalu, aby w miłej nastrojowej atmosferze i przy lampce dobrego wina porozmawiać na każdy temat. Bo jak powszechnie wiadomo, napój ten spożywany w umiarkowanych ilościach pozytywnie wpływa na nasz organizm. Szeroki wachlarz win pozwala wybrać, to które lubimy najbardziej. Ja osobiście polecam wino czerwone, a konkretnie wino truskawkowe. Nie znacie takiego? Czas najwyższy poznać jego smak, zapach, barwę. Zapraszam zatem do jego skosztowania.

Pójdziemy do kina, bo tam właśnie od niedawna serwują Wino Truskawkowe. Scenariusz tego filmu został oparty na książce
"Opowieści Galicyjskie" autorstwa Andrzeja Stasiuka. Reżyserem jest Dariusz Jabłoński, a muzykę do filmu napisał Michał Lorenc. W rolach głównych zobaczymy znanych aktorów z Czech, Słowacji i Polski, a więc Jiriego Machacka, Zuzannę Fialową oraz Jerzego Radziwiłowicza, Mariana Dziędziela, Cezarego Kosińskiego i Macieja Stuhra.

Już kilka łyków tego wina wprowadzi nas w świat, który znajduje się daleko, a zarazem całkiem blisko.
Możemy trafić do niego przypadkiem, albo z wyboru. Tak jak bohater filmu - Andrzej, który pewnego dnia decyduje się rzucić swoje dotychczasowe życie i udać się tam, gdzie „diabeł mówi dobranoc”. Ucieka od wielkiego miasta, ludzi, przeszłości i próbuje żyć od nowa. Inaczej niż dotychczas. W innym miejscu i wśród innych ludzi.

Chcąc zapomnieć o osobistej tragedii rozpoczyna pracę w komisariacie, w małej miejscowości znajdującej się przy słowackiej granicy. Zarówno komenda policji jak i jej szef, sprawiają wrażenie jakby zostali żywcem przeniesieni z minionej epoki. Mała, ciemna klitka, a w niej rozlatująca się szafa, biurko, krzesło i aparat telefoniczny, jakiego nikt już w mieście nie używa. Do swojej dyspozycji nowy pracownik policji dostaje również bardzo potrzebny środek lokomocji, a mianowicie …rower pamiętający jeszcze czasy powojenne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Mieszkam niedaleko autora-(A.Stasiuka) Nigdy nie trzeba mnie bylo namawiac do Jego tworczosci..To kawal dobrego tekstu-z "winem" w tle..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję. Staram się pisać jak umiem najlepiej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Umiesz pisać recenzje! :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Film przywołuje wspomnienie ... być może... najlepszych polskich filmów ostatniego dziesięciolecia: "Jasminum" i "Sztuczek". Czarodziejska recenzja:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.05.2009 20:07

Dobra recenzja, film widziałem , warto :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo zachecająca recenzja (+). czekam az film przywędruje do kina w moim miescie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.