Facebook Google+ Twitter

Kilka propozycji aktywnego wypoczynku dla szczecinian

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-19 19:57

Wakacje mają się ku końcowi, warto więc dobrze wykorzystać pozostały nam jeszcze czas. Możliwości jest wiele. Przedstawiam kilka spośród nich, dostępnych w Szczecinie.

logo / Fot. www.zamek.szczecin.plPierwszym z godnych polecenia wydarzeń jest koncert zespołu Pink Freud. Zespół ten został założony w 1998 roku przez Wojtka Mazolewskiego. Grupa ta przyczyniła się do zmiany generacyjnej na polskiej scenie jazzowej i do otworzenia rynku wydawniczego na siłę muzyki niezależnej. Koncert odbędzie się na Zamku Książąt Pomorskich w sobotę (21.08) o godzinie 21; wstęp wolny.

Również na Zamku, tyle tylko, że o godzinie 16, będzie miał miejsce darmowy koncert grupy Ba-rock. W skład zespołu wchodzą: Misza Tsebriy, Agnieszka Murawska, Ludmiła Rusin, Małgorzata Olejak i Piotr Zgorzelski. W programie znajdą się m.in. przeboje klasycznej muzyki musicalowej, tanga oraz pieśni neapolitańskie.

Dla odmiany na szczecińskim deptaku wystąpi grupa CarPets
Ich muzyka swoją energią szczególnie dobrze trafia do młodzieży. Łączy ona bowiem elementy Nu Rocka z Rapem i Funkiem. Początek koncertu 21 sierpnia o godzinie 19.00.

logo / Fot. www.zlot.bornesulinowo.pl Warty polecenia jest też VII Międzynarodowy zlot pojazdów militarnych w Bornym Sulinowie w dniach 19-22 sierpnia 2010r. W programie między innymi: koncert zespołów „Mandylion” i „Sztywny Pal Azji”, parada pojazdów militarnych trasą dookoła jeziora Pile, przejażdżki pojazdami wojskowymi.

Natomiast dla miłośników muzyki szantowej wystąpi zespół Stary Szmugler
Grupa powstała w 2002 roku na samym początku zespół występował w czteroosobowym składzie; obecnie liczy siedmiu muzyków. Koncert odbędzie się w Tawerna Statku Ładoga dnia 27 sierpnia początek o godz. 20.00, wstęp wolny.

kadr z filmu / Fot. kadr z www.youtube.com„Kino Retro” zaprasza na film „Cała naprzód"
Jest to awanturniczo – przygodowa komedia ze Zbigniewem Cybulskim oraz Zdzisławem Maklakiewiczem. Została ona nakręcona w plenerach szczecińskiego portu. Seans odbędzie się w Kinie Obserwatorium Al. Wojska Polskiego 90 o godzinie 19 w dniu 19.08, cena biletu 5zł.

Również szczeciński Instytut Pamięci Narodowej przygotował wystawę Sprawiedliwy wśród Narodów Świata z województwa zachodniopomorskiego Wystawa będzie eksponowana na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie, hol przy sali ks. Bogusława w dniach 27.08- 29.08.

Marcin Wasilewski
Na podstawie informacji prasowych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.