Facebook Google+ Twitter

Kilka pytań do Arkadiusza Serafina

Arkadiusz Serafin trafił niedawno do młodej drużyny Lecha Poznań (juniorzy starsi) z Glinika Gorlice. Zdolny zawodnik miał też ofertę zagraniczną, ale póki co skupia się na grze dla Lecha i reprezentacji Polski.

Arek Serafin w barwach "kolejorza" / Fot. Archiwum A. SerafinArek, powiedz, jak to jest grać w Lechu Poznań, jednym z największych polskich klubów?
Hm... Jak to jest grać w Lechu? Nie wiem, nie zdążyłem tego jeszcze poczuć. Na razie moja gra ogranicza się do treningów w Młodej Ekstraklasie i gry w Juniorach, do gry w pierwszej drużynie jeszcze trochę mi brakuje. Ale mam od kogo się uczyć, mam warunki do treningów i to mnie motywuje do ciągłej pracy.

Jest duża różnica między grą w Gliniku Gorlice, a w Lechu? Na co głównie kładziony jest nacisk? Na siłę, technikę?
Nie, jeśli chodzi o drużyny juniorskie aż takiej przepaści nie ma. Glinik gra w małopolskiej lidze juniorów, mógłbym to porównać na takiej zasadzie, że Lech tutaj, to tak jak w Małopolsce Wisła, a przecież często juniorzy Glinika podejmują walkę z takimi drużynami. Jeśli chodzi już o pierwszą drużynę to już trochę bardziej widać różnice, pełen profesjonalizm.

Jak radzisz sobie w szkole, czy przypadkiem treningi i mecze nie przeszkadzają zbytnio w edukacji?
Od września zauważyłem, że ciężko będzie pogodzić to wszystko, staram się nie zaniedbać nauki, zależy mi na szkole, na rozwoju zarówno piłkarskim jak i szkolnym. Jest ciężko, naprawdę ciężko, ale postaram się to połączyć i być zadowolonym zarówno z piłki jak i ze szkoły.

Jak traktujesz grę w reprezentacji?

Cieszę się z każdego powołania, traktuje to jak kolejny mały krok w stronę wielkiej piłki. Na kadrze mogę spotkać się z najlepszymi chłopaki z kraju, mogę się uczyć od innych, zbierać doświadczenie, rozmawiać z trenerami, zobaczyć rówieśników grających w największych klubach na świecie, porównać się z piłkarzami z innych krajów.

Wiemy, że nie lubisz się chwalić, ale powiedz ile masz już bramek w kadrze?

W międzynarodowych spotkaniach siedem.

Co sądzisz o trenerze reprezentacji Polski do lat 17 W. Żmudzie?
To prawdziwy autorytet. Każdy z nas w kadrze, i chyba nie tylko, chciałby kiedyś mieć takie osiągnięcia jak trener Żmuda. Bardzo chętnie słuchamy jego podpowiedzi, wskazówek, historii jakie miały miejsce gdy był piłkarzem. Jest otwartym człowiekiem, można podejść do niego,
spokojnie porozmawiać, spytać jak zachować się w różnych sytuacjach. To ważne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.