Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12633 miejsce

Kilka słów o Ewie Farnej

Koncerty Ewy przyciągają rzesze fanów jej śpiewu. Artystka ma na koncie wiele nagród i wyróżnień.

Ewa Farna / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewa_FarnaEwa Farna urodziła się w 1993 roku w polskiej rodzinie mieszkającej na Zaolziu. Obecnie mieszka w Wędryni (czeska część Śląska Cieszyńskiego).

Od dziecka brała udział w konkursach piosenkarskich. Gdy miała zaledwie 11 lat wygrała konkurs zorganizowany na Morawach. Na Konkursie Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie, który zresztą wygrała, została zauważona przez Leszka Wronkę, znanego w Czechach polskiego producenta, kompozytora i autora tekstów. Wronka dostrzegł jej talent. Namówił ją by nagrała materiał demo, który następnie został przekazany czeskiemu oddziałowi Universal Music Group.

W tym samym czasie wzięła udział w polskim programie muzycznym "Szansa na sukces". Wykonała utwór Jacka Cygana "Za młodzi, za starzy" i zwyciężyła. W finale zaśpiewała z gwiazdami polskiej estrady: Ryszardem Rynkowskim, Jackiem Cyganem oraz Piotrem Rubikiem.

W wieku 13 lat wydała swój debiutancki krążek "Měls mě vůbec rád", który okrył się platyną w Czechach i zawojował listy przebojów na Słowacji. Rok później na rynku pojawiła się jej druga, również platynowa, płyta "Ticho". Płyta DVD z nagraniem z koncertu w Pradze "Blíž ke hvězdám", zawierająca utwór zaśpiewany w języku polskim "Tam gdzie ty", była najlepiej sprzedającym się DVD w Czechach w 2008 roku.

Na rynku polskim Ewa Farna zadebiutowała w 2007 roku. Album "Sam na Sam" jest polską wersją płyty " Měls mě vůbec rád". Druga polska płyta - "Cicho" ukazała się w marcu 2009 roku.
Na festiwalu w Opolu album Ewy zyskał miano "Płyty Roku". Na festiwalu Sopot Hit Festiwal 2009 tytułowa piosenka "Cicho" zdobyła tytuł Hitu Lata. Farna była nominowana do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii album roku pop. Otrzymała też nominację w kategorii Artystka Roku.

W lipcu piosenkarka rozpoczęła współpracę z firmą Oriflame. Promuje linię kosmetyczną dla dziewcząt. Ewa jest piękną i utalentowaną dziewczyną. Widzę w niej "wschodzącą gwiazdę" światowej estrady.żródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ewa_Farna
http://www.ewafarna.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

klaudia latocha
  • klaudia latocha
  • 25.02.2012 19:16

ja ją bardzo lubie

Komentarz został ukrytyrozwiń
anonim
  • anonim
  • 28.09.2010 21:06

Ewunia jest zajefajna

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna ta Ewa Farna )))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.