Facebook Google+ Twitter

Kilka słów o fajerwerkach - sylwestrowy niezbędnik

Choć do sylwestra jeszcze prawie miesiąc, to już teraz rozpoczął się handel fajerwerkami. Pamiętajmy jednak, że z materiałami pirotechnicznymi nie ma żartów.

Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 / Fot. wikipedia.pl/ Nachoman-auNiezwykle widowiskowe, barwne i z efektami dźwiękowymi. Bawią nas od lat, głównie w sylwestrową noc, a także przy innych ważnych uroczystościach. Mowa o sztucznych ogniach, które już pojawiły się na specjalnych sklepowych wystawach.

Warto jednak pamiętać, że fajerwerki można odpalać jedynie 31 grudnia i 1 stycznia. Jeśli planujemy pokaz sztucznych ogni w inny dzień, należy zgłosić ten fakt np. policji. Nie kupujmy także petard niewiadomego pochodzenia bez polskich oznaczeń, czy instrukcji obsługi. Na takie najczęściej natrafić możemy na bazarach. Tam także najczęściej dochodzi do niewłaściwego przechowywania petard, co może być bardzo niebezpieczne.

Najrozsądniej kupować tego typu produkty u sprawdzonych certyfikowanych dystrybutorów. Po zakupie materiały pirotechniczne należy przechowywać w miejscach suchych, z dala od źródeł ciepła i tak aby nie miały do nich dostępu dzieci.

Fajerwerki to nie zabawki. Uważajmy więc przy ich odpalaniu. Każdego roku do szpitali trafiają osoby poparzone i poranione z powodu niefrasobliwego odpalania fajerwerków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

fajerwerki24.pl
  • fajerwerki24.pl
  • 13.12.2010 17:17

Również zalecam rozwagę i polecam fajerwerki w postaci gotowych wyrzutni. Dostępne u większości dystrybutorów/sprzedawców. Jakość zależna od producenta. Wystarczy ustawić w bezpiecznej odległości, podpalić lont i cieszyć się kilkudziesięciosekundowym pokazem. W przypadku rakiet wymagana jest wyrzutnia z butelki lub rurki pcv. Zapraszam na www.fajerwerki24.pl gdzie można zapoznać się z filmami obrazującymi poszczególne efekty.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już było tak dużo wypadków, że jakoś przestałam lubić sztuczne ognie i petardy chociaż... fajnie wyglądają.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.