Facebook Google+ Twitter

Kilka tygodni bez Wisłostrady i opóźnienie w budowie metra

Jak ustalił portal TVN Warszawa, tunel Wisłostrady będzie zamknięty co najmniej kilka tygodni, a może nawet miesięcy. Takie samo opóźnienie będzie miała budowa metra, a warszawiaków czekają kłopoty komunikacyjne.

Fot. ilustracyjna. / Fot. Cezary Piwowarski, Creative Commons 3.0 Do awarii na budowie II linii metra w Warszawie doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Zalana została powstająca stacja Powiśle. Podjęto decyzję o zamknięciu mostu Świętokrzyskiego i Wisłostrady, czyli ciągu ulic leżących wzdłuż lewego brzegu Wisły. Most może zostać już otwarty. Uszkodzony nie jest też tunel. Obawę budzi sytuacja pod jego dnem, gdyż nie wiadomo ile ziemi wypłukała woda. Niestety, trasa może zostać zamknięta na okres od kilku tygodni aż do kilku miesięcy.

Sprawdź jak ominąć korki po osunięciu ziemi na budowie II linii metra

Zamknięcie Wisłostrady w połączeniu z zamkniętą ulicą Marszałkowską, z powodu budowy metra, może spowodować komunikacyjny chaos w stolicy. "Postaramy się, by kierowcy mogli w miarę swobodnie jeździć przez Powiśle. To jednak oznacza ograniczenie liczby miejsc parkingowych w tym rejonie miast" - zaznacza w rozmowie z TVN Warszawa wiceprezydent Jacek Wojciechowicz.Fot. ilustracyjna. / Fot. Galiniak, GNU 1.2 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warszawa-ul_Wybrzeze_Gdanskie.jpg

Konsekwencją awarii będzie także znaczne opóźnienie w budowie II linii metra. Na stacji Powiśle miały zostać wprowadzone tarcze TBM drążące tunel. Aby zbadać jak duży jest ubytek ziemi pod tunelem, prawdopodobnie wykonane zostaną odwierty w jezdni tuneli Wisłostrady lub w jego fundamentach. Nasępnie trzeba będzie wstrzyknąć beton, poczekać aż stężeje i wypompować wodę obserwując, czy konstrukcja jest stabilna.

"Priorytetem jest bezpieczeństwo. Nie wpuścimy samochodów do tunelu, dopóki nie będziemy mieć pewności, że nie ma żadnego ryzyka" - zaznacza wiceprezydent Wojciechowicz.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wszelkie wiadomości z TVN należy podzielić przez 4. I najlepiej jeszcze sprawdzić gdzie indziej czy czasem "niechcący" nie przekręcili czegoś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.