Facebook Google+ Twitter

Kilka tygodni po zamachach w Norwegii zginęły protokoły przesłuchań Breivika

Protokoły przesłuchań Andersa Breivika zniknęły z policyjnych kartotek. Stało się to miesiąc po zamachu. Policja nie ujawniła wcześniej zaginięcia dokumentów.

 / Fot. By User:N.Andersen (private) [CC0], via Wikimedia CommonsDokumenty, które zniknęły 23 września 2011 r. z siedziby komendy policji w Oslo norweska gazeta "Dagsavisen" określa mianem "ultradelikatnych". Co ciekawe służby śledcze od razu wiedziały o ich kradzieży, ale nie ujawnili tego Breivikowi i jego obronie. Protokół liczył 42 strony i zawierał transkrypcję przesłuchania, do którego doszło 9 i 10 sierpnia 2011 r.

Podczas przesłuchania Anders Breivik mówił o planach zamachu na byłą premier Norwegii, zdradził szczegóły swoich planów. Opowiadał, że miał zamiar pozbawić ją głowy za pomocą bagnetu, a nagranie opublikować w sieci - czytamy w serwisie TokFM.pl.

Anders Breivik zorganizował 22 lipca 2011 r. zamachy w centrum Oslo i na wyspie Utoya, gdzie miał miejsce zjazd frakcji młodych norweskiej Partii Pracy. Zginęło wówczas 77 osób, a 319 odniosło rany. Rok później zamachowiec został skazany na 21 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.