Facebook Google+ Twitter

Kilka warszawskich kamienic zostanie przebudowanych na hotele na Euro 2012

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-24 07:55

Warszawa wystawia na przetarg stare zabytkowe kamienice - pisze "Życie Warszawy". Według dziennika, miasto chce, by nowi właściciele urządzali w nich hoteliki „z klimatem". To pomysł na bazę turystyczną przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej.


"Życie Warszawy" wyjaśnia, że stołeczny ratusz ogłosił pierwszy przetarg, na budynek przy ul. Wiktorskiej 3, na Mokotowie. Dziennik podkreśla, że nabywca będzie musiał, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, odtworzyć zabytkową fasadę.

Miasto zapowiedziało też sprzedaż śródmiejskich kamienic przy ul. Złotej oraz przy Nowogrodzkiej. W kolejce pod młotek czekają też XIX-wieczne budynki na Pradze.

Wiceprezydent Andrzej Jakubiak uważa, że przed Euro 2012 jest dobry czas na takie inwestycje. "Życie Warszawy" podkreśla, że w Warszawie jest tylko kilka hoteli w starych, odrestaurowanych budynkach, a zainteresowanie jest duże.

Specjaliści przyznają na łamach "Życia Warszawy", że w Polsce brakuje hoteli dwu - i trzygwiazdkowych, w których chętnie zatrzymali by się goście EURO 2012. Takie właśnie można by urządzać w zabytkowych, odrestaurowanych kamienicach.


"Życie Warszawy"/iar/kw/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.