Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

594 miejsce

Kilka wiadomości ze Szczecina: otwarcie Galerii Kaskada

Na pierwszych stronach szczecińskich gazet króluje otwarcie Galerii Kaskada i przypadkiem odnaleziony skarb w bunkrze (jedno z cenniejszych znalezisk historycznych).

Powyższe informacje wyparły nawet z pierwszych stron kampanię wyborczą i rozpatrywanie przez szczecińską prasę fenomenu zwycięstw Platformy Obywatelskiej w Szczecinie, chociaż rząd i przedstawiciele tej partii kompletnie nie interesują się sprawami naszego miasta. Oczy rządu PO są zwrócone na Gdańsk i wszelkie jego działania wzmacniają porty i gospodarkę Trójmiasta.

Ale po kolei. Po kilkumiesięcznym oczekiwaniu doczekałem się wreszcie rozpoczęcia zabiegu terapeutycznego (masaż klasyczny) w Przychodni Portowej przy ul Energetyków. Codziennie rano, zaraz po śniadaniu, jeżdżę tramwajem na zabiegi.

Zawsze jadąc, czy idąc, przez miasto rozglądam się dookoła, aby zarejestrować ciekawe wydarzenia, zmiany zachodzące w mieście. Przechodząc przez Most Długi, zobaczyłem przepływające Odrą barki ze złomem (mam nadzieję, że nie ze Stoczni Szczecińskiej), prawdopodobnie dla hut na Śląsku. W dzisiejszych czasach hegemonii transportu samochodowego (który doprowadził kolej do upadku), to ewenement.

Podobnym ewenementem są pustki w poczekalni na zabiegi terapeutyczne, szczególnie gdy trzeba na nie czekać miesiącami. Widocznie Narodowy Fundusz Zdrowia ogranicza wydatki na zabiegi terapeutyczne kosztem ewentualnego pogorszenia naszego zdrowia.

Wracając z zabiegu, trudno nie zauważyć rozkopanych bulwarów po obu stronach mostu, jednak prace były kontynuowane tylko po północnej stronie mostu (pomiędzy Mostem Długim a Mostami Trasy Zamkowej). Zachodzi pytanie, czy wykonawca jest w stanie prowadzić pracę równocześnie na dwóch odcinkach (pomiędzy Mostem Kolejowym i Długim), czy zakres prac przerasta jego możliwości.

Czytaj więcej -->


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szczecinianin
  • Szczecinianin
  • 17.11.2011 08:35

Tak piszesz jełopo jak byś był wrogiem wszystkiego co jest dobre w Szczecinie i w nas tu żyjących !Ty facet nie jestes normalny!!!
JEST PRZECIEŻ TYLE WSPANIAŁYCH MIEJSC W SZCZEC8INIE .jEŚLI MLODZIEZ STOI TO TY ŁACHU WIDZISZ KOLEJKE .jEŚLI BARKA PŁYNIE TO TY WIDZISZ UPADŁĄ STOCZNIE ( ZRESZTĄ ZADŁUŻONA PONAD MIARĘ ).JEDEN Z CHEMIKALJOWCÓW BUDOWANYCH PRZEZ TĄ STOCZNIE "NOWĄ " DOSTALI NORWEGOWIE DOSŁOWNIE za darmo-kilkaset dolarów(było wybudowanych 9 i to po niżej kosztów produkcji sprzedanych) .Zarząd skorupowany ,zadłużył ta stocznie .Z budzetu państwa co roku było dawane tak sobie na friko po kilka miljardów złotych taik zwanego dokapitalizowania .Owszem pieniądze szły ale do zarządu i prominetnych ludzi ze stoczni.Gdzie ?Po drugiej stronie Odry je4st osiedle kamienic .Czyich ?Oczywiście tych wspaniałych prominętnych "stoczniowców " czytaj prezesów i ich rodzin!!!za stoczni 'Nowa " .Oczywiście zdjęc nie ma !Bo poco .Jełopo jestes pokrzaniony !!!!!!!! !!!Pis prawdę a nie tą swoją popier*o*loną !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzeczywiście pisząc artykuł zapomniałem o wzmiankowanym skarbie w bunkrze, jednak i tak o tym wydarzeniu miałbym tylko informacje z drugiej ręki. Podam więc link do informacji z pierwszej ręki: http://www.24kurier.pl/W-Kurierze/Skarb-w-bunkrze

Komentarz został ukrytyrozwiń

A co z tym skarbem, co było w tym bunkrze?
Jeśli chodzi o fenomen głosowania na PO - to raczej jest klęska wychowania pokoleń a nie fenomen.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Zobacz także:

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.