Facebook Google+ Twitter

Kilka zwyczajnie dobrych słów

Czas obecnych Świąt – jest czasem szczególnym, kiedy stać nas na powiedzenie najbliższym kilku zwyczajnie dobrych słów…

dobre słowa / Fot. Tadeusz WojewódzkiDzieci czekają na prezenty. A dorośli?
To zależy od wiedzy i wiary w zaklętą moc życzenia. Moc słów…
Taką moc , jaką ma zwyczajne dobre słowo. Z serca wypowiedziane. W odpowiednim momencie.
Takie słowo ma moc magiczną.
Potrafi przywrócić człowiekowi wiarę w sens życia, w ludzi, w codzienność. Po takim słowie ból mniej boli, niedostatek jest mniejszą biedą, a strach dostaje mniejsze oczy.
Słowo wypowiedziane w życzeniach ma swoją moc sprawczą. Fizyczną. Ono nie łamie przedmiotów, nie podnosi prezentera, wraz z mikrofonem - na oczach oniemiałych widzów.
Słowo - nie jest medialne.
Słowo wypowiedziane w życzeniach ma jednak moc przenoszenia nas w świat przyjaźnie użyczony. Otwarty dobrymi intencjami.
Każdy z nas ma szansę otrzymania i przekazania takich słów. Specjalnych. Ważnych. Sprawczych. Święta tak szczególne w naszej tradycji, jak obecne –dobrej nadziei –są dla nas szansą i nadzieją na zwyczajnie dobre słowa.
Zanim przyjdzie Ci do głowy zdawkowe: wszystkiego najlepszego -
poszukaj w swojej pamięci, wrażliwości, oczekiwaniu – słów, które sam chciałbyś usłyszeć. I przekaż je najbliższym.
Te kilka zwyczajnie dobrych słów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Dokładnie.
Magia dobrych słów jest zdecydowanie większa niż zwykło się o tym sądzić. Spragnieni takich słów są wszyscy. I nie chodzi tutaj o tanie komplementy, pochlebstwa czy lizusostwo. O zwyczajną życzliwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kilka zwyczajnie dobrych słów", gdy zmierzasz się z "nieodwracalnościa" potrzeba nam nie tylko w czasie ŚWIĄT. Takie słowa mają wielką siłę. Dziękuję, choć przeczytałam tekst i komentarze dopiero dzisiaj. Człowiek ciągle na coś czeka, ma nadzieję usłyszeć dobre słowo.
Są wśród nas, zwyczajnie, dobrzy ludzie, którzy przechodzą przez życie prostymi ścieżkami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Okazało się, że tegoroczna Wielkanoc zimowa bardziej niż wiosenna aurą - ale temperaturą słów -emocjonalnością jest - póki co - w porządku.
Dużo pozytywnej energii zbierzemy przez te Święta.
Łatwiej pędzie akceptować powszedniość

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Panie Marku
za wsparcie idei. To, o czym tutaj piszemy jest nawiązaniem do Pana dychotomii dobra i zła. Wolę typizacje, ale... to kwestia skuteczności narzędzi. Dzisiaj liczą się te słowa: kilka zwyczajnie dobrych słów- dla drugiego człowieka.
To pierwszy krok na drodze do atencji.
Krok prosty, potrzebny, oczywisty.
I zamiast
Zamiast przemocy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dołączam się do życzeń.
Wszystkim Czytelnikom i Autorom W24 życzę wszystkiego najlepszego!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nikt nie musi być samotny - DOBREgo SŁOWa- msi wytarczyc dla każdego
Dorota Michalczak Dzisiaj 17:01 +2 / 0 Najprostsze życzliwe słowa, najtrudniej wypowiedzieć. To tak niewiele, a możemy zwyczajnym dobry słowem sprawić wielką radość; stroskanemu, zagubionemu, samotnemu, mającemu daleko rodzinę. Mały gest niekosztujący, a wartościowszy od drogiego prezentu. Obdarowujmy się tym dobrem przez cały rok, a życie stanie się weselsze, wartościowsze. Tak wielu z nas, do wielkanocnego śniadania zasiądzie w samotności.

Czytaj wiecej: link

Pani Doroto - to przecież zależy tylko od zasad, które wspólnie przyjmiemy jako nasze. A kto i co jest w stanie nam zabronić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mateusz Jarosz Dzisiaj 16:38 +2 / 0 Tadeusz Wojewódzki : życzmy sobie tych dobrych słów, i więcej : dobrych czynów. Życzliwości na co dzień: od panienki na poczcie, kierowcy autobusu, dozorcy bloku, anonima na forum internetowym, a także prawdy od polityków, ludzkiego podejścia szefów korporacji do pracowników, nieagresywnych mediów i kompetentnych fachowców. I niech się to spełni...n

Czytaj wiecej: link

no to ruszyliśmy
wiemy, czego brakuje nam najbardziej.
Ale nie tylko wiemy - my potrafimy o tym mówić!
:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Najprostsze życzliwe słowa, najtrudniej wypowiedzieć. To tak niewiele, a możemy zwyczajnym dobry słowem sprawić wielką radość; stroskanemu, zagubionemu, samotnemu, mającemu daleko rodzinę.
Mały gest niekosztujący, a wartościowszy od drogiego prezentu. Obdarowujmy się tym dobrem przez cały rok, a życie stanie się weselsze, wartościowsze.
Tak wielu z nas, do wielkanocnego śniadania zasiądzie w samotności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tadeusz Wojewódzki : życzmy sobie tych dobrych słów, i więcej : dobrych czynów. Życzliwości na co dzień: od panienki na poczcie, kierowcy autobusu, dozorcy bloku, anonima na forum internetowym, a także prawdy od polityków, ludzkiego podejścia szefów korporacji do pracowników, nieagresywnych mediów i kompetentnych fachowców. I niech się to spełni...nie tylko w te Święta. Wszystkiego dobrego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dorota Michalczak Dzisiaj 15:29 +2 / 0 Święta Wielkiej Nocy to czas radosny. Niech wiara Was nie opuszcza nigdy, nadzieja wypełni serce, a miłość i pokój dadzą siłę do podejmowania kolejnych wyzwań.

Czytaj więcej: link

Właśnie zaczęliśmy Pani Doroto układanie tej swoistej ścieżki ZWYCZAJNIE DOBRYCH SŁÓW - przez zwyczajnie dobrych ludzi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.