Facebook Google+ Twitter

Kilkadziesiąt najnowszych azjatyckich produkcji na 8. Festiwalu Filmowym Pięć Smaków

Festiwal Filmowy Pięć Smaków to coroczny przegląd kina z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Organizatorzy zadbali, aby w tym roku stężenie grozy było wyjątkowo wysokie. Po raz pierwszy to widzowie zdecydują, który film w sekcji Kino Grozy jest najlepszy.

 / Fot. youtube/print screenTegoroczny festiwal Pięć Smaków rozpocznie się już w przyszłym tygodniu, 12 listopada. Zobaczymy ponad 40 produkcji filmowych w następujących sekcjach:

Nowe Kino Azji - nowe produkcje z krajów Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej, sekcja konkursowa, którą ocenia People's Jury

Focus - Queer Azja - najciekawsze filmy z nurtu LGBTQ z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej

Na Dzikim Wschodzie - klasyczny hollywoodzki gatunek w wydaniu fusion

Kino Grozy: nocny maraton ociekających krwią azjatyckich horrorów i thrillerów

Zobaczymy m.in. "Bez przebaczenia", "Biała śmierć", "Fabryka dzieci", "Kobiety Fukushimy", "Nirvana Fish", "Supernatural" czy "Zagubieni w raju".

Pięć Smaków to jedyny w Polsce festiwal w całości poświęcony produkcjom azjatyckim. Już od ośmiu lat prezentuje premierowo najnowsze i najciekawsze filmy z Dalekiego Wschodu, a także retrospektywy wybranych twórców oraz przeglądy kinematografii narodowych. Pokazom filmowym zawsze towarzyszy bogaty program spotkań ze specjalistami, podróżnikami, liczne debaty i warsztaty.

Zobacz także: 14 listopada rusza 6. Przegląd Filmów Wartościowych "Prześwit"Nowością na festiwalu będzie "Radio Azja" - nowy projekt Pięciu Smaków, w ramach którego od października do grudnia zaprezentowane zostaną trzy koncerty azjatyckich twórców, będących poza kulturowym mainstreamem.

Festiwal Filmowy Pięć Smaków rozpocznie się 12 listopada i potrwa do 20 listopada. Projekcje odbywać się będą w kinach Luna i Muranów, w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Barze Prasowym, a nawet na parkingu przy centrum handlowym Marywilska.

"Bez przebaczenia":www.piecsmakow.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.