Facebook Google+ Twitter

Kilkanaście tysięcy firm na listach dłużników. Bez długów

Na listach dłużników znajduje się kilkanaście tysięcy firm, które nie mają żadnych długów. Kto je tam wpisał i czy przedsiębiorcy mogą się bronić?

Przedsiębiorcy alarmują, że choć nie mają żadnych długów, nie mogą ubiegać się o żaden kredyt, ani podpisać umowy z operatorem sieci komórkowej, ponieważ widnieją na liście dłużników. Kto ich tam wpisał? Firmy, wobec których nie mają przeterminowanych zobowiązań.

Biura zajmujące się prowadzeniem listy dłużników twierdzą, że nie są uprawnione do rozstrzygania, czy dana firma jest dłużnikiem, czy nie, gdyż jedynie pośredniczą w przekazywaniu informacji.

"Do biura trafiło kilkadziesiąt skarg w tej sprawie" – mówi Aneta Cichosz, specjalista
ds. PR Krajowego Rejestru Długów.

Jak podaje Dziennik, biznesmeni mogą się bronić. Muszą zgłosić się do wierzyciela, który ma obowiązek w ciągu 14 dni usunąć nieprawdziwą informację. Za brak usunięcia komunikatu oraz za podawanie fałszywych informacji grozi grzywna do 30 tys. zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jestem przekonany, że za aktualność i rzetelność bazy odpowiada jej właścicel, i jeśli obowiązujace prawo stanowi inaczej to nie jest zgodne z Ustawą zasadniczą. To GIODO powinno stać na straży tej rzetelności a kary dla przestępców windykacyjnych powinny być surowe.
To nie firma ma udowadniać że nie jest wielbłądem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.