Facebook Google+ Twitter

Kilkukilometrowa wystawa sztuki współczesnej w Łodzi

Niezwykłą noc będzie można spędzić w Łodzi pod koniec marca. 28 dnia tego miesiąca, o godzinie 19, na wystawach sklepowych oraz przed różnymi lokalami przy ulicy Piotrkowskiej pojawią się bowiem… dzieła sztuki współczesnej.

Ulica Piotrkowska w Łodzi. / Fot. Mirosława Kasowska Obejrzymy zarówno rzeźby, obrazy, instalacje, filmy, performance jak i projekty multimedialne. Będzie to najdłuższa tego typu wystawa w Europie. Jej długość ma liczyć się w kilometrach.

Autorzy prac to nie tylko profesjonaliści, ale i amatorzy. W akcji zgodziło się wziąć udział prawie 70 właścicieli lokali położonych przy tym reprezentacyjnym trakcie Łodzi. Miejsca te – głównie sklepy, ale także restauracje, kawiarnie, puby, zakłady optyczne i fotograficzne, biura podróży oraz galerie oznaczone będą okazjonalną nalepką.

Prace, które zostaną wystawione są tak dobierane, żeby mogły oglądać je całe rodziny – zarówno dorośli jak i dzieci. Nie będzie więc np. dzieł… obscenicznych. Okazja zobaczenia ich będzie trwała krótko, bo zaledwie jedną dobę. Zakończy się 29 marca również o godzinie 19.00.

Projekt jest częścią organizowanej w Łodzi już po raz ósmy „Kolorowej Tolerancji” – znanej akcji zamalowywania obraźliwych i rasistowskich napisów. Animatorem przedsięwzięcia jest Dariusz Tarczyński, który jest też pomysłodawcą i założycielem fundacji Sztuka Na Bruku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Fajna idea

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.