Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24900 miejsce

Kim Dzong Il i nadnaturalne zdolności "Wielkiego Przywódcy"

Kim Dzong Il obchodzi dziś urodziny. Wersja oficjalna głosi, że przyszedł na świat na najwyższej górze Półwyspu Koreańskiego - Pektu-san. Jest to tylko jedno z wielu kłamstw na temat 70 lat życia "Wielkiego Przywódcy" Korei Północnej...

Kim Ir Sen i Kim Dzong Il. / Fot. 保守/I, the copyright holder of this work, release this work into the public domain/Wikimedia Commons"Wielki Przywódca", "Generalissimus", "Ojciec Narodu" - to tylko niektóre z tytułów Kim Dzong Ila. Zapewne niewielu obywateli Korei Północnej wie, że w pierwszych latach swego życia, ich wódz znany był jako Jurij Irsenowicz Kim. Nie urodził się bowiem na "Świętej Górze Pektu" 16 lutego 1942 roku. Urodził się rok wcześniej - 16 lutego 1941 roku w syberyjskiej wiosce Wiatskoje, gdzie jego ojciec Kim Ir Sen dowodził sowieckim batalionem składającym się z chińskich i koreańskich emigrantów.

Jak zimę zamienił na wiosnę

Zarówno data jak i miejsce urodzin Kim Dzong Ila, nie są najważniejszym punktem historii o tym "niezwykłym" wydarzeniu. Jego przyjściu na świat towarzyszyło bowiem wspaniałe, niespotykanie nigdy wcześniej, ani nigdy późnej zjawisko: "niebo rozświetliła jasna gwiazda, wtem zima zmieniła się w wiosnę i pojawiła się tęcza". Oczywiście, wiosna w Korei Północnej rozkwita do dziś, a tęczowo jest w każdym domu.

Międzygalaktyczny mistrz golfa

W 1994 roku w Korei Północnej otwarto pierwsze pole golfowe. Oczywiście na ceremonii otwarcia nie mogło zabraknąć - najprawdopodobniej - pomysłodawcy przedsięwzięcia Kim Dzong Ila. Media w Phenianie poinformowały wtedy, że mecz otwarcia "Umiłowany Wódz" zakończył z wynikiem 38 uderzeń poniżej par, przy czym aż jedenaście razy zaliczył tzw. "hole in one" (sic!). Trzeba tu zaznaczyć, że było to pierwsze spotkanie Kim Dzong Ila z kijem golfowym i zarazem uzyskał on wynik lepszy o 25 punktów od najlepszego wyniku w historii zawodowego golfa.

Kim Dzong Il / Fot. Duffy/Permission is granted to copy, distribute and/or modify this document under the terms of the GNU Free Documentation License/Wikimedia CommonsUkochany ojciec całego świata?

W mediach północnokoreańskich Kim Dzong Il przedstawiany jest często jako postać, którą "kochają narody świata". Media te zapominają o towarzyszącym tej wielkiej miłości lęku przed wielką wojną i zagładą nuklearną, którymi Kim nam ciągle grozi.

Jak kim wymyślił hamburgera

Jak myślicie, że hamburgera wymyślił Ronald McDonald, to jesteście w wielkim błędzie... Burger to wynalazek północnokoreański, a ściślej pomysł Generalissimusa Kim Dzong Ila. Swego czasu reżimowa gazeta Mindżu Dżoson doniosła, że mając na sercu jakość jedzenia spożywanego przez obywateli Korei Północnej, "Wielki Wódz" wymyślił - uwaga! - "podwójną bułkę z mięsem". Tak też powstał hamburger. I ja tam byłem bigmaca i colę piłem!

Prekursor światowej mody

Kolejna "reżimówka" z Phenianu, tym razem Rodong Sinmun, zamieściła artykuł, w którym wychwalała niezwykły styl z jakim ubiera się Kim Dzong Il. Phenianczycy dowiedzieli się między innymi, że niezwykły "image" ich wodza kopiowany jest na całym świecie. Fakt - zwykłą marynarkę ma pół świata. Swoją drogą ciekawe co na temat stylu Kima powiedziałby Pajacyków?

Zobacz także:
Mubarak i jego miliardy
Wszystkie grzechy Berlusconiego

Źródło:
Korea-dpr.com
Kcna.co.jp
Guardian.co.uk
Wikipedia.com (en)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.