Facebook Google+ Twitter

Kim Dzong Il oddaje władzę?

Nasilają się spekulacje na temat ewentualnej zmiany władzy w Korei Północnej. Kim Dzong Il udał się do Chin, gdzie najprawdopodobniej poprosi komunistyczne władze o wsparcie sukcesji swojego syna.

Kim Dzong Il wraz z północnokoreańskimi dygnitarzami. / Fot. Alexandermacpherson, http://commons.wikimedia.org/wiki/File:North_korean_leader.jpgPołudniowokoreańskie media poinformowały w środę, że Kim Dzong Il udał się z oficjalną wizytą do Chin, gdzie ma się spotkać z prezydentem Hu Jintao. W specjalnym pociągu pancernym, którym z uwagi na strach przed lataniem, w podroż do Pekinu wybrał się Kim Dzong Il, znajdować się miał również syn "Wielkiego Przywódcy" Kim Dzong Un.

Informacja na temat podróży północnokoreańskiego lidera do Chin została potwierdzona przez władze Korei Południowej. "Wykryliśmy pociąg Kim Dzong Ila zmierzający w kierunku Chin" - powiedział przedstawiciel administracji prezydenta Korei Południowej i dodał - "zakładamy, że Kim jest na pokładzie pociągu i staramy się dowiedzieć gdzie dokładnie zmierza oraz jaki jest cel jego wizyty".

Kim Dzong Il. / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Kim_Jong-Il.jpgKim odda władzę?

W lipcu informowaliśmy na W24 o działaniach podjętych przez Kim Dzong Ila , mających na celu przygotowanie gruntu pod przekazanie władzy Kim Dzong Unowi oraz innym członkom rodziny.

Przywódca komunistycznej Korei wyznaczył swojego szwagra Jang Song Tika na wiceprzewodniczącego Narodowej Komisji Obrony, która jest najwyższym państwowym organem i której przewodniczy sam Kim Dzong Il. Już wtedy wskazano na możliwość przekazania władzy najmłodszemu synowi Kima - Dzong Unowi.

Wiadomość o podroży północnokoreańskiego lidera do zaprzyjaźnionej Chińskiej Republiki Ludowej, jaka nadeszła w tym tygodniu z Półwyspu Koreańskiego, wzmogła tylko spekulacje na temat dawno oczekiwanego oddania przez Kim Dzong Ila władzy nad Koreą Północną swojemu synowi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.