Facebook Google+ Twitter

Kim Dzong Il z wizytą w Rosji

Przywódca Korei Północnej odwiedził 21 sierpnia elektrownię wodną na rosyjskim dalekim Wschodzie. To pierwszy cel kilkudniowej wizyty Kim Dzong Ila w Rosji, w trakcie której komunistyczny dyktator spotka się m.in. z prezydentem Dimitrijem Miedwiediewem.

Kim Dzon Il / Fot. Alexandermacpherson/You are free: to share Kim Dzong Il przybył dziś pociągiem pancernym do rosyjskiej miejscowości Talakan, leżącej w Kraju Zabajkalskim - niedaleko rosyjskiej granicy z Chinami.

W asyście wysokich przedstawicieli władz, w tym gubernatora obwodu amurskiego i specjalnego prezydenckiego wysłannika, przywódca komunistycznej Korei odwiedził tamtejszą elektrownię wodną Bureiskaja.

Jak poinformowała agencja informacyjna RIA Novosti, powołując się na źródła w rosyjskich sferach rządowych, "pociąg pancerny Kim Dzong Ila przywiózł 17 samochodów, i w jednym z wagonów jest Mercedes północnokoreańskiego przywódcy, który zabrał go do elektrowni Bureiskaja".

Elektrownia wodna w Talakan, będąca jedną z największych tego typu elektrowni w Federacji Rosyjskiej, jest pierwszym punktem kilkudniowej wizyty Kim Dzong Ila w Rosji.

Czytaj też: Rosja grozi NATO bronią jądrową


We wtorek północnokoreański przywódca spotka się z Dimitrijem Miedwiediewem, z którym omówione zostaną kwestie dotyczące pomocy dla Korei Północnej, wciąż zmagającej się z głodem i będącą jego przyczyną katastrofalną sytuacją ekonomiczną.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

Świat oraz my razem i każdy z osobna będziemy się kiedyś mocno wstydzić za to co dzieje się w Korei Północnej.
Szczur wyszedł z nory i jeśli go ktoś teraz nie kropnie to oznacza, że tym którzy wiele krzyczą o demokracji i prawach człowieka dobrze jest z Kim Dzong Il-em.
Nawet jeśli nie można tego zrobić na terenie Federacji Rosyjskiej to będzie dokładnie wiadomo gdzie i w jakiej chwili Kim Dzong Il, w powrotnej drodze, przekroczy granicę w swojej pancernej puszce na szynach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cele wizyty tego wielkiego wodza są oczywiste. Jednak o szczegółach może kolejne pokolenie się dowie. Lepiej, że się odwiedzają i wizytują niż...
Sądzę, że jest to przejaw chęci porozumienia. Czy w dobrym celu?

Komentarz został ukrytyrozwiń
8868
  • 8868
  • 24.08.2011 09:32

BO ON W OGOLE NIE CZYTA ARTYKUŁÓW, TYLKO PATRZY NA TYTUŁ, KLIKA I PLUJE JADEM :)
NO, ALE PO SYROPIE W MOZGU CZEGO SIE MOZNA SPODZIEWAC?

Komentarz został ukrytyrozwiń
EwaW
  • EwaW
  • 24.08.2011 09:23

orlowski, a jak czytasz przepis na pierniki, to tez ci sie to kojarzy z USA i Izraelem? Ty masz z mózgu syrop niestety....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale wam zrobili syrop z mózgów... Jesteście ślepcami powtarzającymi propagandowe kłamstwa jak marionetki, jak w jakimś "Nowym Świecie", "Roku 1984" czy "Folwarku zwierzęcym"... Nie wiem czy da się jeszcze obudzić waszą inteligencję oraz sumienie, ale spójrzcie, zastanówcie się: Kto od II wojny światowej wywołał najwięcej wojen? Kto zabił najwięcej cywilów? Kto najczęściej łamał prawo międzynarodowe? Kto okupuje najwięcej terenów? USA i Izrael! Nie Rosja, Chiny czy Korea - one w ciągu dziesięcioleci nie wywołały ANI JEDNEJ wojny, one nie okupują w ogóle CZEGOKOLWIEK! Izrael zaś wywołał z 10 wojen! złamał najwięcej rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ ze wszystkich krajów Ziemi! od dziesięcioleci okupuje ziemie, z których ONZ nakazało mu NATYCHMIASTOWE WYCOFANIE! nielegalnie posiadł broń atomową! A USA wywołało jeszcze więcej wojen! od lat na co dzień torturuje tysiące osób, w bazach wojskowych, CIA (np. w Europie), w Guantanamo, więzieniach (np. Abu Ghraib)! wymordowało miliony cywilów (sam Irak to miliony niewinnych ofiar)! przeprowadziło najwięcej akcji terrorystycznych (np. operacje: Mangusta, desant w Zatoce Świń, Northwoods, Phoenix, Watergate, Iran-contras, MKULTRA, Cyclone, zamachy na Mosaddeka, Arbenza, Allende, Fidela, Saddama, Hugo Cháveza, a W TEJ CHWILI Kadafiego, itp., itd.)! Dalej - kto wydaje najwięcej PKB na zbrojenia? Nie Rosja, Chiny i Korea, ale właśnie USA i Izrael! Itd., itp. Trzeba być kompletnie zaślepionym i zindoktrynowanym, żeby tego nie widzieć. A jest jeszcze jedna kluczowa różnica pomiędzy tymi krajami które wyzywacie od "reżimów" i tymi które nazywacie "demokratycznymi" oraz "kapitalistycznymi", i jest to różnica kluczowa, w tych pierwszych władza głosi to samo co robi, w tych drugich władza robi coś przeciwnego niż głosi! Zapomnieliście już że np. USA zaatakowało Wietnam bo kłamliwie ogłosiło, że ich okręt został zaatakowany 4 sierpnia 1964, że USA zaatakowało Irak bo kłamliwie ogłosiło że Saddam ibn Husajn el Tikrit posiada broń masowej zagłady, itd., i zapomnieliście że za takie liczne kłamstwa i agresje ANI JEDEN polityk żydowski czy USAński nie stanął nawet przed sądem, nie wypominając o byciu w jakiś sposób ukaranym? Ludzie, obudźcie się!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Krzysztof Grabski
  • Krzysztof Grabski
  • 22.08.2011 16:53

Zło odwiedziło zło.

Gustowna kurteczka z kamizelką kuloodporną.


Patrzcie na Koreę Północną,tak żylibyśmy dzisiaj...jeżeli byśmy jeszcze żyli.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczekuje się, że wśród tematów poruszanych przez obu przywódców pojawi się przede wszystkim kwestia wznowienia rozmów sześciostronnych na temat denuklearyzacji Korei Płn. W negocjacjach oprócz Północy i Rosji udział biorą także Chiny, Japonia, Korea Południowa oraz Stany Zjednoczone.

http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/351681,rozpoczela-sie-wizyta-kim-dzong-ila-w-rosji.html

Zbrodniczy wariat kolejny raz zabiegać będzie o pomoc materialną. I kolejny raz najbardziej zainteresowani będą usiłowali wyjąć z trzesących się rąk niebezpiecznego świra uzbrojony granat. Nikt nie ma z nim wspólnych celów, bo nikt nie jest samobójcą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 21.08.2011 21:49

eee tam mamy jednego na stałe w Polsce :)

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc6/282444_224731097564310_100000822633513_557414_7778218_n.jpg

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Koster - jest też inna przepowiednia. O wspólnej walce USA ramię w ramię z Rosją przeciw Chinom. Myślę, że mimo wszystko ta jest bardziej prawdopodobna. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marysia
  • Marysia
  • 21.08.2011 19:10

swiete slowa panie Romanie, choc minus i minus daja plus... w tym wypadku jednak nie będzie plusow. z takiego spotkania nic dobrego nie wyjdzie, poza pomoca humanitarna dla glodujacego polnocnokoreanskiego naro.... WROC - wojska, bo tam ta pomoc trafia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.