Facebook Google+ Twitter

Kim Dzong Ila, koreański dyktator jest poważnie chory

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-10 09:56

Nieobecność Kim Dzong Ila na wczorajszych obchodach 60-lecia powstania Korei Północnej wywołała spekulacje na temat stanu zdrowia przywódcy tego kraju. W związku z doniesieniami o powaznej chorobie Kim Dzong Ila, prezydent Korei Południowej Lee Myung-bak zwołał rano specjalne posiedzenie doradców.

Na spotkaniu z dziennikarzami Lee powiedział, że nieobecność Kim Jong Ila na obchodach powstania państwa nie jest sytuacją normalną i, że będzie obserwował rozwój wydarzeń. Południowokoreańska agencja Yonhap zacytowała wcześniej wypowiedź przedstawiciela wywiadu o tym, że przywódca Korei Północnej jest poważnie chory. Według amerykańskich źródeł wywiadowczych, Kim Dzong Il miał wylew.

Te doniesienia zdementował jednak najstarszy syn pólnocnokoreańskiego przywódcy, Kim Dzong Nam, który jest drugą najważniejszą osoba w państwie. Kim Dzong Nam, uważany za następcę 66 - letniego dyktatora powiedział japońskiej agencji Kyodo, że Kim Jong Il nie ma żadnych problemów ze zdrowiem.

Przywódca Korei Północnej nie był widziany publicznie od połowy sierpnia. Prasa południowokoreańska podała, że kilkanaście dni wcześniej do Phenianu przyjechało na czas nieokreślony pięciu chińskich lekarzy.
Kim Jong Il przejął władzę po ojcu Kim Il Sungu, twórcy komunistycznego reżimu Korei Północnej. Sam nie wyznaczył dotychczas przywódcy, który przejmie po nim ster rządów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.