Facebook Google+ Twitter

Kim Dzong Un człowiekiem roku? Głosuj w plebiscycie magazynu "Time"

Już niedługo poznamy kolejnego laureata prestiżowego plebiscytu magazynu "Time". Kto zostanie Człowiekiem Roku 2012? W głosowaniu internautów prowadzi na razie nowy przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un.

Kim Jong Un. / Fot. Zennie62/Attribution-ShareAlike 2.0 Generic/flickr.comChoć o tym, kto otrzyma zaszczytny tytuł Człowieka Roku amerykańskiego magazynu "Time", zadecydują ostatecznie dziennikarze, internauci już teraz mogą głosować na swoich faworytów.

Do tej pory najwięcej głosów i miażdżącą przewagę nad rywalami uzyskał nowy przywódca komunistycznej Korei Północnej, 29- letni Kim Dzong Un. Już blisko 2,5 mln internautów zdecydowało, że to właśnie on był najważniejszą postacią mijającego roku. Dziennikarze Time'a pochwalili Una m.in. za łatwość z jaką udało mu się skonsolidować władzę w niecały rok po śmierci swego ojca, Kim Dzong Ila.

Czytaj też: Kim jest Kim? Wszystko o nowym przywódcy Korei Północnej


Na kolejnym miejscu, z dorobkiem nieco ponad 360 tys. głosów, plasuje się prezydent Egiptu, Mohamed Morsi. Trzecie miejsce natomiast, z liczbą ok. 182 tys. głosów, zajmuje obecnie Malala Yousafzai - 15-letnia blogerka z Pakistanu, postrzelona przez talibskiego terrorystę za jej walkę z dyskryminacją kobiet.

 / Fot. Kok Leng Yeo, CC2.0Spośród 40 osobistości ze świata polityki, kultury, ekonomii i sportu, głos oddać można na takie nazwiska jak np. Felix Baumgartner (jako pierwszy człowiek w historii przekroczył prędkość dźwięku skacząc ze spadochronem), Bejamin Netanjahu (premier Izraela), czy Mo Farah (pochodzący z Kenii brytyjski sportowiec, którego 'złote' występy na Igrzyskach w Londynie dziennikarze Time'a nazwali "zwycięstwem dla wielokulturowości").

Głosy - zarówno pozytywne jak i negatywne - oddawać można na stronie internetowej magazynu "Time" do 12 grudnia.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.