Facebook Google+ Twitter

Kim Dzong Un nie dba o pozory. Zdobył 100 proc. głosów w wyborach parlamentarnych

Kim Dzong Un otrzymał 100 procent głosów w swoim okręgu wyborczym. Koreańska agencja prasowa nazywa wynik Kima wyrazem absolutnego poparcia.

 / Fot. EPA/KCNAW niedzielę odbyły się wybory parlamentarne w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej. Wziął w nich również udział Kim Dzong Un. Wystartował on w okręgu nr 111 przy granicy z Chinami. Z tego samego kandydował jego ojciec Kim Dzong Il. Okręg wyborczy znajduje się w pobliżu "świętej" góry Pektu-san, gdzie jak głosi propaganda urodził się Kim Dzong Il, a antyjapońską działalność prowadził Kim Ir Sen.

Kim Dzong Un zdobyło 100 proc. poparcia w wyborach. Koreańska agencja KCNA nazwała ten wynik wyrazem "absolutnego poparcia narodu i jego głębokiego zaufania do najwyższego przywódcy Kim Dzong Una" - czytamy w TVN24.pl.

Wybory odbywają się co 5 lat. Zgodnie z konstytucją parlament jest najwyższym organem Koreańskie Republiki Ludowo-Demokratycznej. W praktyce ma marginalne znaczenie, a obrady odbywają się kilka razy w roku. Jak donoszą media, Kim Dzong Un umocni swoją władzę w wyniku wyborów. Nastąpi wymiana kadr na osoby całkowicie mu podległe, które nie mają związków ze straconym wujem Kim Dzong Una - Dzang Song Tekiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.