Facebook Google+ Twitter

Kim Dzong Un przeprowadza kolejne czystki. Największe od 60 lat

W parlamencie Korei Północnej pojawiły się kolejne nowe twarze. Kim Dzong Un w błyskawicznym tempie pozbywa się "starej gwardii" i obsadza stanowiska wiernymi mu działaczami. Niestety, nie są to osoby, które cieszą się poważaniem.

 / Fot. licencja GNU Wolnej Dokumentacji 1.2Kim Dzong Un rozpoczął czystki od najwyższych szczebli władzy. Obecnie tylko dwóch z siedmiu działaczy, którzy byli najbliższymi doradcami poprzedniego władcy Kim Dzong II, pełni ważne funkcje w Korei Północnej. Pozostali albo zostali odsunięci, albo nie żyją.

W nowym składzie Najwyższego Zgromadzenia Ludowego brakuje również oficerów, którzy kiedyś pełnili wysokie funkcje. Kim Dzong Un metodycznie buduje wierną mu ekipę.

Jak pisze Witualna Polska, niekoniecznie wybiera przy tym osoby, które cieszą się powszechnym szacunkiem. W większości są to raczej niewyróżniający się niczym ludzie, wybierani według jednego klucza: wierności wobec władcy. "Należy się spodziewać, że wkrótce Kim Dzong Un zacznie awansować swoich rówieśników na wysokie pozycje" - powiedział ekspert ds. Korei Północnej prof. Andriej Łańkow.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.