Facebook Google+ Twitter

Kim Dzong Un skazał na śmierć wuja. Bo był "odrażąjącą szumowiną"

Oficjalna agencja prasowa Korei Północnej, KCNA poinformowała, że wuj Kim Dzong Una, były wiceprzewodniczący Narodowej Komisji Obrony, Dzang Song Thaek został skazany na śmierć za "zdradę narodu" oraz "działalność kontrrewolucyjną".

Biały Dom skrytykował reżim Kim Dzong Una / Fot. J. A. de RooKilka dni temu światowe agencje podały, że wuj wodza Korei Północnej, 67-letni Dzang Song Thaek został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego Narodowej Komisji Obrony. Pozbawiony został także wszelkich funkcji państwowych oraz członkostwa w Partii Pracy Korei.

Specjalny trybunał wojskowy w czwartek skazał wuja Kim Dzong Una na karę śmierci za "zdradę", "działalność kontrrewolucyjną" i "próbę przewrotu państwowego". Zarzucano mu także m.in. korupcję, złe zarządzenia finansami państwa, dwulicowość, nadużywanie alkoholu i narkotyków, a także rozwiązłość seksualną.

"8. grudnia odbyło się posiedzenie Biura Politycznego Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei, które zdecydowało o pozbawieniu Dzang Song Teaka wszystkich zajmowanych stanowisk, a także o wykluczeniu go Partii Pracy Korei. Na posiedzeniu dokładnie przedstawiona została działalność antypartyjna i frakcjonistyczna Dzang Song Teaka. Działalność Dzanga i jego kliki uniemożliwiała budowanie silnego narodu, poprzez niestosowanie się do poleceń Partii i kreowaniu swojej własnej polityki. Dzang i jego klika zaczęli kroczyć kapitalistyczną drogą życiową oddając się rozwiązłym i zdeprawowanym praktykom.

Nadużywając swojej władzy, Dzang prowadził wiele nieprawidłowych, korupcyjnych działań, był także częstym bywalcem luksusowych restauracji, gdzie oddawał się niewłaściwym stosunkom z wieloma kobietami.

Dzang i jego poplecznicy popełnili przestępstwa, które trudno sobie wyobrazić, przestępstwa te popełnione były na szkodę Partii i Rewolucji. Zbrodnie te są tym bardziej obrzydliwe ponieważ popełniane były w trakcie trwania dwuletniej żałoby po stracie Wiecznego Sekretarza Generalnego Partii Pracy Korei Kim Dzong Ila.

Jednak bez względu na działalność kontrrewolucyjnych elementów frakcyjnych nic nie może wstrząsnąć rewolucyjną wiarą wszystkich członków Partii Pracy Korei, którzy skupieni są wokół Szanowanego Przywódcy Kim Dzong Una jako jedynego centrum naszego przywództwa."
- możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej północnokoreańskiej ambasady w Polsce.

Według wielu obserwatorów, Dzang po poślubieniu ciotki Kima stał się szara eminencją u szczytu władz reżimu północnokoreańskiego. Nieoficjalnie uważano go za drugą osobę w państwie i zwolennika reform gospodarczych. Południowokoreańskie media, powołując się na źródła wywiadowcze, uważają, że Kim Dzong Un odwołał go ze stanowisk w listopadzie bieżącego roku, a jego współpracownicy zostali straceni po udowodnieniu korupcji.

Biały Dom w swoim oświadczeniu przyznał, że egzekucja Dzanga jest przykładem "skrajnej brutalności północnokoreańskiego reżimu".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.