Facebook Google+ Twitter

Kim jest Debbie Schlussel?

Antypolskie wypowiedzi mało komu dotąd znanej w naszym kraju amerykańskiej felietonistki wywołały zrozumiałe oburzenie. Rzecz w tym, że na schemacie: pleść bzdury, obrażać ludzi i za nic nie przepraszać ta pani oparła swoją popularność.

Obóz w Auschwitz. Zwiedzają go piłkarze reprezentacji Holandii. / Fot. PAP/Stanisław RozpędzikNo, może powinienem jeszcze dodać, że drugim ważnym mianownikiem jej, nadużywającej wolności słowa twórczości, jest atakowanie rzeczywistych i rzekomych wrogów Izraela na całym świecie.

Tak np. dość szerokim echem po anglojęzycznym internecie odbiły się następujące jej słowa (które przytaczam za portalem Hatewatch): "Jak wszyscy wiemy naziści bojkotowali i zabijali Żydów. Zaś te przepełnione nienawiścią, uprzywilejowane maminsynki na obozie bojkotowały Żydów i siedziały tuż obok zabójców Żydów.

Rzezie dokonywane na bezbronnych cywilach nie wywołują u mnie podziwu i potępiam to, co zrobił Breivik. To taki sam terrorysta jak sprawcy zamachu z 11 września, Hezbollah, Hamas i Nidal Malik Hasan (major armii amerykańskiej oskarżony o zabicie 13 ludzi w Fort Hood w Teksasie w listopadzie 2009). Jednak kto pod kim dołki kopie...

Popieracie terrorystów atakujących niewinną ludność cywilną w Izraelu, to sami jesteście atakowani przez terrorystów doprowadzonych do białej gorączki tym waszym poparciem." Tak podsumowała tragiczne wydarzenie na obozie letnim młodzieżówki norweskiej Partii Pracy na wyspie Utoya w lipcu ubiegłego roku.

Wróg czarnych muzułmanów"Debbie Schlussel (ur. 9 czerwca 1969) jest amerykańską prawniczką, krytykiem filmowym, komentatorką polityczną i konserwatywną blogerką, głównym przedmiotem uwagi której stał się islam i amerykańscy muzułmanie. W swojej twórczości często bierze na celownik w dużej mierze muzułmańską ludność przedmieścia Detroit Dearborn, które często określa jako 'Dearbornistan'." - stwierdza anglojęzyczna wikipedia.

Każdemu, kto zna w miarę dobrze historię Stanów Zjednoczonych w XX wieku oraz współczesne problemy tego wielkiego kraju te dwa zdania mówią bardzo wiele. Otóż określenie "amerykańscy muzułmanie" zasadniczo rzecz biorąc pokrywa się z pojęciem Naród Islamu (Nation of Islam).

Debbie Schlussel: Grożą mi śmiercią za moje słowa

Naród Islamu to zapoczątkowany jeszcze w latach trzydziestych, mający do dzisiaj ogromne osiągnięcia w dziedzinie przezwyciężania patologii społecznych tej części narodu amerykańskiego ruch potomków czarnych niewolników. Ruch wielokrotnie chwalony za te osiągnięcia przez przedstawicieli praktycznie wszystkich poglądów politycznych w kraju Lincolna, będący kiedyś w całości, a do dzisiaj w znacznej mierze (podzielił się na dwa odłamy) herezją czy też reformacją w łonie islamu (Allach jest czarnym człowiekiem itp).

Herezją nieagresywną, która przeszła od dość wojowniczej retoryki wobec białych do owocnej współpracy ze wszystkimi, którzy pragną, aby miejscowi Murzyni pracowali i przestrzegali prawa zamiast tworzyć gangi młodzieżowe, narkotyzować się itd.

Miniona wielkość i dzisiejsza amerykańska tragediaZ kolei dzielnica Dearborn to również ważny kawałek wielkiej, wręcz porywającej historii wielkiego kraju. Mianowicie właśnie tam genialny samouk Henry Ford, jeden z najważniejszych współtwórców wynalazku jakim jest samochód oraz wynalazca produkcji wielkoseryjnej (taśmowej) zbudował swoje pierwsze zakłady. Koncern Forda wszedł również do historii społeczno-politycznej kapitalizmu, tworząc jako pierwszy jego ludzkie oblicze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

Cytuję:
"Rzecz w tym, że na schemacie: pleść bzdury, obrażać ludzi i za nic nie przepraszać ta pani oparła swoją popularność."

No cóż - jak ktoś tak funkcjonuje to w końcu się doigra, bo żeby przyciągać uwagę ludzi musi być osobą coraz bardziej szokująco się wypowiadającą.
Przypuszczam, że następnym co opisze będzie np odmienna interpretacja zrzucenia bomby atomowej na Japonię - dowiemy się mianowicie, że chodziło o zlikwidowanie przetrzymywanych w Hiroszimie zamożnych jeńców z Izraela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W anglojęzycznym internecie jest niestety o niej pełno. To tylko na polskich łamach ta postać jest nowością. Pełno o niej od lat w związku z jej prywatną wojną propagandową przeciw czarnym muzułmanom, twierdzeniami w rodzaju: "cały świat islamu to ekstremiści" względnie: "w krajach muzułmańskich Ał-Kaida kontroluje 80 procent ludzi". Pełno też jest skarg na nią ze strony tzw. prawdziwych Amerykanów (białych, anglosaskich protestantów), których również systematycznie obraża i zarzuca im różne nieprawdziwe rzeczy, względnie mocno przesadza na ich niekorzyść, co prawda nie zbiorowo, ale indywidualnie. Chcąc określić to, co robi, badacze internetu musieli wymyślić całkiem nowe pojęcie: wojna blogów. Gwoli sprawiedliwości przyznam, że bywa czasem niezwykle dowcipna, tzn. kąśliwie dowcipna. Niczym swego czasu zmarła przed kilku laty szeroko znana w latach siedemdziesiątych Oriana Falacci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 08.06.2012 17:13

to nie jest jakas blondynka!!ona reprezentuje dużą część środowik zydowskich w USA i zydów amerykanskich którzy mysla tak samo... a sprawa miliardowych roszczeń jeszcze nie załatwiona.. więc może chodzi o kase?? nacisk moralny i ..

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 08.06.2012 16:29

5 -y artykuł o tej babie .Ale ma lans za darmo . W Stanach jest podrzędną dziennikarką .

Komentarz został ukrytyrozwiń
eu_geniusz
  • eu_geniusz
  • 08.06.2012 16:02

Dajcie se na wstrzymanie, akurat dzisiaj swastyka na pierwszej stronie!!! aleście sie popisali, szkoda gadać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ważny głos, ciekawy materiał. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieznana? nieznana? I wystarczyło, że napisała coś podłego, głupiego, delikatnie mówiąc kontrowersyjnego ;) i już jest znana na całym świecie. Z PR ocena bdb z wiedzy totalne 0.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trochę pokręcony ten artykuł:)) Sztuką nie tylko dziennikarską jest wypowiadać się krótko, a jasno! Nie pleść warkoczy, chociaż ciąg włosa wydawałby się mocny... Mogę współczuć i życzyć koniunktury młodym mieszkańcom Detroid niezależnie od koloru skóry, bądź też religii... Uważanie jednak, iż twórcy samochodu dzielili "ludzkie odruchy uczuć" z człowieczeństwem... to już skrót na Boccacio :)) Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
goldi
  • goldi
  • 08.06.2012 12:37

protestujemy wszyscy!!! nie bądź ddebillll.... wyraź sprzeciw!

debbie.vipserv.org

Komentarz został ukrytyrozwiń
Fix
  • Fix
  • 08.06.2012 11:56

Cóż, jak można pięknie i merytorycznie rozwinąć skrót myślowy "Deebbie jesteś idiotką";) Świety artykuł

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.