Facebook Google+ Twitter

Kim jest Dominika Elżbieta Mazur? Pomoc dla chorej na mukowiscydozę

Życie jest jak labirynt, można iść przez nie samotnie, albo z kimś.

Dominika Elżbieta Mazur jest dziewczyną i do tego niezwykłą, bo z wielką wolą życia. Dominika choruje na mukowiscydozę, to choroba genetyczna i do tego nieuleczalna, której ostatnim etapem ratowania życia jest przeszczep płuc http://pl.wikipedia.org/wiki/Mukowiscydoza.

Miesięczne koszty utrzymania chorego to kwota ok. 4 tys. złotych, nie licząc wydatków na inne choroby, które dotykają przeciętnego człowieka. Dominika jest młodziutką dziewczyną, bo 18-latką, zmagającą się ze swoją chorobą. Dla przyjaciół czy znajomych jest po prostu Miśką, która bardzo lubi swoje imiona Dominika i Elżbieta. Miśka uczy się w III klasie Liceum w Warszawie, daje sobie doskonale radę pomimo swojej wady wzroku polegającej na krótkowzroczności. Pomimo wielu przeciwności losu, na które napotyka w swoim życiu, jak mówi "daję sobie radę".

Daje sobie radę i cieszy się życiem, ale pewnie wynika to z tego, że już zaakceptowała swoją chorobę a pomoc najbliższych wzmacnia jej dążenia do spełnienia marzeń. Największym marzeniem Miśki jest być zdrową, to jest pewnie marzenie wszystkich chorych dzieci. Zarówno Dominika, jak i inne dzieci mogą mieć takie marzenia, bo dzięki ludziom wielkiego serca realizują to marzenie. Dominika Elżbieta Mazur należy do Fundacji Dzieciom "Zdążyć z pomocą" http://www.dzieciom.pl/8033 i na tej stronie dowiesz się więcej o Dominice a także na jej blogu http://pomocdominika.za.pl/.

Najważniejszym jej marzeniem jest oddychać pełną piersią, bo w przypadku Miśki jest to bardzo trudne. Żeby mogła oddychać swobodnie potrzebna jest kamizelka oscylacyjna kamizelka oscylacyjna, która wspomaga aktywację wydzieliny płucnej poprzez wysokiej częstotliwości oscylację ściany klatki piersiowej. Myślę, że spełni się to marzenie Dominiki, ale zależy to wszystko od pomocy darczyńców mogących pomóc w zakupie kamizelki oscylacyjnej.

Miśka ma także swoje zwyczajne marzenia o własnym pokoju czy domku z ogródkiem. Dominika pragnie mieć psa rasy: Bernardyński pies pasterski, który jest silny, dobroduszny, łagodny i łatwo jest nim kierować. Miśka ma już plany, co będzie robić po ukończeniu szkoły i jak myślisz, - jakie? Dominika chciałaby pracować z chorymi dziećmi i oczywiście w schronisku dla zwierząt. Z powodu swojej choroby doskonale poznała bolączki i problemy chorego dziecka a miłość do psiaków i chęć pomagania im kieruje Miśkę do schroniska dla zwierząt.

Marzenia są zawsze piękne i należy dążyć do ich realizacji, ale w przypadku 18-letniej Dominiki jest to uzależnione od wielu problemów stojących na drodze jej życia. Wiele zależy od pomocy bliskich, znajomych i życzliwych ludzi mogących pomóc w jej chorobie.

Apeluję do Ciebie o pomoc dla Dominiki, Twoja pomoc jest bezcenna. Możesz przekazać na rzecz Dominiki swój 1 proc. podatku i ten wielki dar serca nic Ciebie nie kosztuje. Zamiast przekazywać Swój 1 proc. podatku beztroskiemu i rozrzutnemu Państwu możesz pomóc Dominice w walce z jej mukowiscydozą. Dzięki wsparciu rodziny walczy z chorobą i wie, że ma, po co żyć i dla kogo żyć jak najdłużej. Dominika jak znakomita większość kobiet bardzo chce mieć dzieci, to jest najpiękniejsze marzenie kobiety. Miśka serdecznie dziękuje wszystkim, którzy jej pomagają i są razem z nią.

Więcej o Dominice dowiesz się tu: http://www.mkkwola.dbv.pl/readarticle.php?article_id=186Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.