Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9119 miejsce

Kim jest Ilona Mieleszczuk?

Nie jest aktorką, a z dnia na dzień stała się najbardziej rozpoznawalną fanką serialu „Na sygnale“. Jak to się stało? Wygrała konkurs organizowany przez produkcję i zagrała u boku Wojciecha Kulińskiego.

Ilona jest obecnie najbardziej znaną fanką serialu
Opowiedz na początek, na czym polegał konkurs, w którym wzięłaś udział?

-Konkurs polegał na zebraniu jak największej ilości głosów. Z jednego konta na facebooku można było zagłosować tylko raz na jednego uczestnika.

W jaką rolę się wcieliłaś?
Fot. ARTRAMA Ilona Mieleszczuk z Wojciechem Kulińskim na planie
-Wcieliłam się w rolę jednego z gości weselnych.

Jak zostałaś przyjęta na planie?

-Byłam bardzo miło przyjęta na planie, w takim towarzystwie praca to przyjemność.

Jesteś Polką, ale na stałe, z tego, co wiem, mieszkasz w Niemczech. Czy nie miałaś problemu z przyjazdem do Polski na umówiony termin? Nie bałaś się, że coś może się nie udać?
Fot. ARTRAMA Ilona Mieleszczuk, Monika Mazur, Darek Wieteska, Wojciech Kuliński - na planie "Na sygnale". / Fot. Fot. ARTRAMA
-Bałam się, że będzie to jeszcze w ciągu roku szkolnego i moje obawy okazały się słuszne, ale byłam gotowa zrobić wiele, żeby przyjechać. W Niemczech wakacje zaczynają i kończą się inaczej jak w Polsce i dlatego też musiałam się zwolnić z 3 ostatnich dni szkoły, żeby przyjechać, ale nie miałam przez to większych problemów. Kiedy zobaczyłam datę moich zdjęć, trochę mnie to zmartwiło, gdyż wiedziałam, że będzie to ciężko załatwić, ale wszystko skończyło się pomyślnie.

Czy okazja wygranej w konkursie serialu "Na sygnale" była też pierwszą okazją Twojego pobytu w Warszawie? Jeśli tak, to opowiedz, które miejsce najbardziej w stolicy Ci się spodobało...

-Bywałam już wcześniej w stolicy i zdążyłam się już trochę z tym miastem zapoznać. Moim ulubionym miejscem jest Stare Miasto.
Ujęcie. Scena z udziałem Wojciecha Kulińskiego i Ilony, laureatki konkursu. Fot. ARTRAMA / Fot. Fot. ARTRAMA
Musiałaś określić, u czyjego boku chcesz wystąpić. Wybrałaś Pana Wojtka Kulińskiego, czyli serialowego dr. Wiktora Banacha. Czy zatem można powiedzieć, że to Twój ulubiony bohater serialu?

-Lubię wszystkich aktorów i trudno było się zdecydować. Wybrałam Pana Wojciecha, ponieważ jest to aktor, którego rola najbardziej zwróciła moją uwagę.

Jakie cechy charakteru cenisz najbardziej w bohaterach serialu?

-Opanowanie, odpowiedzialność, chęć pomagania innym, uważne wysłuchanie pacjenta, radzenie sobie w trudnych sytuacjach, spostrzegawczość, skuteczne działanie, myślenie przyczynowo-skutkowe, przewidywanie ryzyka, szybkie podejmowanie decyzji oraz szybkie działanie, spokój i opanowanie, pracowitość, radzenie sobie ze stresem. Są to bardzo istotne cechy charakteru i bardzo ważne w wykonywaniu tej pracy.

Jak zareagował Pan Wojtek, kiedy dowiedział się, że wybrałaś właśnie Jego?

-Z wyrazu twarzy Pana Wojciecha wnioskuję, że był zadowolony :)

Z kim najlepiej Ci się rozmawiało na planie?

-Trudno jednoznacznie stwierdzić, gdyż każdy był sympatyczny i z każdym mi się miło rozmawiało, nie tylko z aktorami, ale również z niektórymi osobami z ekipy. Miałam okazję zamienić kilka słów z każdym z aktorów i było to bardzo miłe przeżycie, które na zawsze zostanie w mojej pamięci.

Co najbardziej podobało Ci się podczas dnia zdjęciowego? Czy zawsze chciałaś poznać, jak nagrywanie serialu i kręcenie scen wygląda tzw. "od kuchni"?

-Był to świetny dzień spędzony wśród wspaniałych ludzi. Podobało mi się to, że mogłam zobaczyć jak wygląda nagrywanie odcinka i praca aktorów, i przyznam, że bardzo mi się to spodobało. Zawsze byłam ciekawa jak to wygląda ,,od kuchni" i cieszę się, że miałam okazję teo doświadczyć. Nigdy wcześniej nie myślałam konkretnie o aktorstwie, ale teraz zaczęłam się nad tym poważnie zastanawiać.

Czy coś Cię zaskoczyło?

-Tak, było coś takiego, ale miałam nie zdradzać. (Śmiech)

Czy jesteś zadowolona z efektu końcowego? Jak zareagowali Twoi znajomi, kiedy dowiedzieli się, że wystąpisz w serialu?

-Był to mój pierwszy występ w telewizji, z którego bardzo się cieszę i chciałabym, aby było ich więcej. Większość znajomych była trochę zaskoczona i kilkukrotnie kiedy byłam w swojej rodzinnej miejscowości spotkałam się z sytuacją, że ktoś mnie zapytał, czy to ja jestem "tą dziewczyną, co pocałował doktor Banach". Jak widać dużo osób obejrzało filmik zamieszczony na facebooku. :) Wiele osób też mi gratulowało. Niektórzy mówili też, że w przyszłości powinnam zostać aktorką...

Pojawiasz się w kilku momentach 37mego odcinka. Który z momentów najbardziej Ci się spodobał?

- Zdecydowanie najbardziej ten, kiedy siedzę przy matce pani młodej i ,,poję" ją wódką :)

Oglądasz również inne seriale o tematyce medycznej, czy „Na sygnale“ jest Twoim no.1?

-"Na Sygnale" jest zdecydowanie moim no.1. Pamiętam, że kiedy zobaczyłam reklamę zapowiadającą pojawienie się tego serialu w ramówce tvp2 miałam jakieś takie dziwne uczucie i wiedziałam, że muszę go obejrzeć. Z niecierpliwością czekałam na emisję pierwszego odcinka, a potem na kolejne. Śledziłam na bieżąco fan page serialu na facebooku. Kiedy pojawiła się informacja o konkursie zastanawiałam się jakie zadanie trzeba będzie wykonać. Jak zobaczyłam, że trzeba będzie uzbierać jak największą ilość głosów wiedziałam, że nie będzie łatwo, ale "dla chcącego nic trudnego". Oglądałam kiedyś również inne tego typu seriale, ale zwykle po kilku odcinkach przestawałam, gdyż żaden nie zafascynował mnie tak, jak ,"Na Sygnale".

Pytanie na koniec - za co najbardziej lubisz serial "Na sygnale"? Czy oglądałaś wszystkie dotychczasowe odcinki?

- "Na Sygnale" najbardziej lubię za to, że z każdego odcinka można się dowiedzieć wielu potrzebnych w życiu rzeczy, tego jak powinno się postępować w danej sytuacji. Każdy z nas może się spotkać z zagrożeniem życia lub zdrowia i dlatego tak ważne jest, żeby wiedzieć jak należy wtedy postępować. Oczywiście, że oglądałam wszystkie dotychczasowe odcinki, niektóre nawet kilkukrotnie. Zdecydowanie jest to mój ulubiony serial.

(Rozmawiała Mariola Morcinková)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.