Facebook Google+ Twitter

Kim jest kierowca twojego autobusu?

Miejskie Zakłady Autobusowe chcą poprawić wizerunek przewożących warszawiaków kierowców. W tym celu zorganizowano kampanię "2009:3653", która ma przekonać mieszkańców stolicy, że prowadzący czerwono-żółte pojazdy to ludzie tacy jak my, którzy poza pracą, mają swoje niezwykłe pasje.

Autobus na linii 176 / Fot. Michał KowalskiPiłkarze, szachiści, byli wojskowi, pielęgniarki czy nawet hodowcy egzotycznych ptaków. To wszystko warszawscy kierowcy, którzy zgromadzeni zostali podczas niecodziennej sesji fotograficznej. Jej autor Andrzej Wierzchoń, fotograf i pomysłodawca projektu, wybrał kilkanaście postaci, które na "bliźniaczych" zdjęciach ukazują dwie strony swojej osobowości. Tę, którą widzą pasażerowie i tę drugą, którą zna rodzina i przyjaciele.

Mamy więc mężczyznę trenującego jiu-jitsu, a także sympatycznego pana, który oprócz kierowania Ikarusem, zajmuje się sklejaniem modeli. - Już w najbliższą sobotę mieszkańcy Warszawy będą mogli zobaczyć wielkoformatową ekspozycję całego projektu podczas Dni Transportu Publicznego - mówi rzecznik MZA, Adam Stawicki. - Plakaty ze zdjęciami pojawią się też w ramkach reklamowych wewnątrz autobusów - dodaje. Warszawskie DTP, gdzie będzie można obejrzeć całą wystawę, odbywać się będą na terenie węzła komunikacyjnego Metro Młociny.

http://www.wierzchon.com/2009-3653/ / Fot. screenGaleria prac Wierzchonia jest dostępna również pod tym adresem. Czarno-białą formę zdjęć oraz surowe tło rzecznik MZA tłumaczy wizją autora, który chciał aby widz skupił się na samej postaci.

Jak długo potrwa cała kampania? - Nie znamy jeszcze konkretnej daty, ale w najbliższym czasie planujemy stałą wystawę w podobnej formie jak ta, która znajduje się na murze warszawskich Łazieniek - podsumowuje Stawicki. Pewne jest zatem, że warszawiacy jeszcze długo będą mogli przyglądać się pasjom swoich kierowców. Tym lepiej. Zdjęcie przysłowiowej "szyby" dzielącej pasażera od prowadzącego pojazd to droga do zrozumienia pracyosób które każdego dnia dowożą ponad milion ludzi na terenie miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

świetna inicjatywa, 5 za tekst.
Krzysztofie, kierowcy nie są od obsługi klienta, tylko od prowadzenia autobusów.
A jak ludzie 50x dziennie pytają ich np. o trasę, która jak byk jest wywieszona na każdym przystanku, to ja się nie dziwię, że tracą cierpliwość.

Komentarz został ukrytyrozwiń

zamiast zdjęć, części kierowców przydałaby lekcje dobrego wychowania oraz obsługi klienta. od 2 tygodni jestem w Warszawie, a już mam bardzo negatywna opinie o kierowcach warszawskich autobusów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajny pomysł. Warszawiacy to jednak Warszawiacy...;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nieźle.

PS Michał ale masz fajną belkę "Praktykant". Jak ja byłem praktykantem to takiej belki nie było. :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajne;) 5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.