Facebook Google+ Twitter

Kim jest Kim Dzong Un, następca Kim Dzong Ila?

Uczęszczał do szkoły w Szwajcarii, gdzie z zafascynowaniem śledził rozgrywki NBA i grywał na PlayStation. Lubi filmy o Jamesie Bondzie, zna kilka języków obcych i będzie rządził Koreą Północną. Kim jest Kim Dzong Un?

Kim Dzong Un / Fot. zennie62/Flickr.com/You are free: to Share - to copy, distribute and transmit the work; to Remix - to adapt the work; to make commerci / Fot. W24Mieszane uczucia towarzyszą śmierci Kim Dzong Ila, który od blisko 17 lat rządził Koreą Północną. Jako enigmatyczny i wielce nieprzewidywalny przywódca komunistycznego reżimu przyprawiał o ból głowy społeczność międzynarodową. Za jego czasów Phenian wielokrotnie straszył wojną i możliwością użycia broni nuklearnej, nierzadko dopuszczając się zbrojnych prowokacji i aktów terrorystycznych.

Wydawać by się mogło, że po śmierci "Drogiego Wodza" - jak nazywano Kim Dzong Ila w Korei Północnej - świat odetchnie z ulgą. Nic bardziej mylnego. Wraz z jego odejściem, na scenie pojawił się Kim Dzong Un. I choć nie jest dziś wielkim zaskoczeniem, że właśnie on stanie na czele najbardziej odizolowanego państwa świata, to kolejne dni wciąż przynieść mogą wiele niespodzianek. Nie wiadomo bowiem, czego oczekiwać od niespełna trzydziestoletniego fana Jamesa Bonda, który od soboty trzyma swój palec na atomowym guziku.

Kim, człowiek-zagadka


O Kim Dzong Unie wiemy, że nie wiemy prawie nic. Na pierwsze problemy natrafia się przy ustaleniu dokładnej daty jego urodzin. Według oficjalnej biografii Un przyszedł na świat 8 stycznia 1984 roku, choć w rzeczywistości nowy przywódca Korei Północnej mógł urodzić się rok wcześniej.
Kolejnym kłopotem jest ustalenie miejsca jego urodzin. Mógł to być równie dobrze Phenian jak i Pekin, czy każde inne miejsce na świecie (może z wyjątkiem USA). Matką Kim Dzong Una była trzecia żona Kim Dzong Ila - Ko Jang Hi, która zmarła prawdopodobnie w sierpniu 2004 roku. Un jest jednym z trzech i najmłodszym synem zmarłego Kim Dzong Ila. Do 2010 roku północnokoreańskie media w ogóle o nim nie wspomniały.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.