Facebook Google+ Twitter

Kim jest producent "Innocence of Muslims" - filmu, który znienawidzili muzułmanie

To wrzucone na YouTube trailery filmu "Innocence of Muslims" miały podburzyć Libijczyków do ataku na amerykański konsulat w Bengazi i Egipcjan do manifestacji w Kairze. Wskutek napaści i późniejszej wymiany ognia, w Bengazi zginął próbujący uciekać samochodem ambasador i trzej inni dyplomaci.

Protestujący przed ambasadą USA w Tunisie / Fot. EPAWygląda na to, że reporterom Associated Press udało się w końcu znaleźć producenta, reżysera i scenarzystę "Innocence of Muslims" w jednej osobie. Jak informuje Time, również zdaniem amerykańskich organów ścigania ma nim być człowiek, który dotąd był źródłem większości informacji na temat filmu.

Nie nazywa się jednak Sam Bacile, lecz Nakoula Basseley Nakoula. Wprawdzie cały czas zaprzecza podejrzeniom, ale numer telefonu, z którego dzwonił dotąd rzekomy Bacile zarejestrowny jest pod adresem zamieszkania Nakouli, a kiedy reporterzy zjawili się u niego w domu, proszony o pokazanie dowodu tożsamości wyjął prawo jazdy, próbując zasłonić kciukiem środkowe imię.

Nakoula nie jest Żydem lecz koptyjskim chrześcijaninem z bogatą przeszłością kryminalną. Był skazany na 21 miesięcy federalnego więzienia i pięć lat zakazu posługiwania się komputerem i internetem bez nadzoru kuratora za oszustwa bankowe. Musiał też zwrócić 790 tys. dolarów, wyłudzone dzięki posługiwaniu się skradzionymi numerami ubezpieczeń społecznych innych osób. Sam posługiwał się też dotąd pseudonimami Nicola Bacily i Erwin Salameh. Po opublikowaniu jego tożsamości zwrócił się do lokalnej policji o ochronę siebie i swej rodziny.

--------------------------------------

Producentem, reżyserem i scenarzystą filmu ma być niejaki Sam Bacile, 56-letni deweloper z Kalifornii, mówiący o sobie (w rozmowie z Associated Press), że jest tak Izraelczykiem, jak i Amerykaninem - donosi serwis wgme. Nie brak też informacji, że "Bacile" to jedynie pseudonim, skrywający prawdziwą tożsamość pomysłodawcy islamskiej wersji Żywota Briana. Sacramento Bee twierdzi, że takiego nazwiska nie ma wśród posiadaczy prawa jazdy w Kalifornii. Nie figuruje też ponoć w spisach obywateli Izraela, nie zna go nikt z filmowych stowarzyszeń producenckich.

Steve Klein, jeden ze współpracujących przy produkcji, twierdzi, że "Bacile" wcale nie jest Żydem, tak jak i większość 59 zatrudnionych przy filmie aktorów, kręcących ujęcia we wnętrzach Vine Theater. Jedna z aktorek, Cindy Lee Garcia, jest oburzona. Twierdzi, że została zaangażowana do filmu "Wojownik pustyni" i nie miała pojęcia, że bierze udział w kręceniu antyislamskiego manifestu". Amatorska niemal produkcja, której powstanie latem 2011 roku wsparło finansowo (pięcioma milionami dolarów) stu innych Żydów, została uznana za bezprecedensowy atak na wyznawców proroka. Sam producent określa islam jako "raka".

Spalony i splądrowany konsulat USA w Benghazi. / Fot. EPA/STRINGERDwugodzinny film, z którego na YouTube można zobaczyć kilka trailerów w angielskiej i arabskiej wersji językowej, przedstawia proroka Mahometa m.in. jako zwariowanego hohsztaplera, samolubnego egocentryka manipulującego kobietami. Nie brak też seksu. "Bacile", w cytowanej przez The Times of Israel rozmowie miał powiedzieć, że nie spodziewał się aż takiej reakcji. Ale nadal chce nakręcić jeszcze 200 godzin, podzielonych na serialowe odcinki.

Barak Hussein Obama, prezydent USA, nazwał środowy atak haniebnym i niewybaczalnym. Zapowiedział, że nakaże wzmocnienie ochrony ambasad USA w świecie islamskim. Yigal Palmor, rzecznik izraelskiego ministra spraw zagranicznych, zdystansował się od filmu i jego twórców; jednak też zapowiedział, że na wszelki wypadek wzmożona zostanie ochrona placówek dyplomatycznych tego państwa.

YouTube nie zamierza usuwać filmików. Według przedstawiciela Google, zawierają tylko opinie, nie naruszają zaś zasad serwisu.

Konflikt narasta: Demonstranci szturmują ambasadę USA w Jemenie
Zobacz trailer filmu Innocence od Muslims


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Wszystko jest rzeczą względną. Dla pokolenia, w którym było już tylko najwyżej dwóch synów w jednej rodzinie. którym to synom na dodatek nie bardzo się chciało umierać w wojnie bez jednoznacznej perspektywy zwycięstwa (zdobycia Hanoi) akurat w czasach oszałamiającego dobrobytu, straty w ludziach rządu ponad 200 dziennie (szczyt ofensywy Tet) to było ciężkie lanie. To pokolenie nie potrzebowało też zachęty agentów KGB, aby utworzyć ruch prtzerażonych poborowych, któremu nie za bardzo wypadało powiedzieć wprost, o co w nim chodzi, więc ogłosił się ruchem pokojowym.

Zaś odnośnie strony wojskowej. Faktycznie, w latach 1969-72 Amerykanie i armie utworzone przez indochińskich antykomunistów pobiły wroga, a potem pozostawiono go niedobitego, aby mógł odzyskać siły. Dlaczego? Najkrócej jak można: w grę wchodziły korzyści z wymiany gospodarczej z blokiem radzieckim oraz plan amerykańskich elit doprowadzenia do rozkładu wewnętrznego KPZR i innych reżimów komunistycznych w wyniku korzyści materialnych z tej wymiany, fascynacji Zachodem (patrz: Aleksander Kwaśniewski, program Fulbrighta, Andrzej Jaroszewicz, studia Balcerowicza w USA itp.).

Komentarz został ukrytyrozwiń
katolik
  • katolik
  • 16.09.2012 19:39

P.Kowalczyk- ciężkim laniu w Wietnamie- plecie Pani od rzeczy jakby sama dostawała lanie za młodu. Jest to najgorsza brednia, Amerykanie pod względem militarnym mieli wojnę wygraną. Przegrali ją politycy i ruchy pacyfistyczne suto wspierane przez ZSRR/ tzn dla siebie wygrali/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Wiesław Tuszyński - każdy ma prawo do obrony, ale nie każdy dostaje amoku z powodu głupiego filmu w internecie. Takiemu szaleńcowi atomówki do łap się nie daje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaa
  • aaa
  • 14.09.2012 22:31

JM Wczoraj 10:24
spokojnie synku, spokojnie.
choć zapisano "nie zabijaj", każda z tych wielkich religii zabija.
zatem co to oznacza?
Po prostu posługujecie się(ty i fanatycy religijni) innymi definicjami czynności "nie zabijaj".
podobnie jest z określeniem "nie cudzołóż", "nie kradnij" oraz określeniem zbiorczym dla tych dwóch:
"nie pożądaj żony bliźniego swego ani rzadnej rzeczy która jest".

przyjmując którąkolwiek z religii, jesteś niejako skazany na znaczenie symboli i określeń zgodnie z tam obowiązującymi zasadami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Broń atomową ma wiele krajów to i nowi chętni też chcą mieć dlaczego nie? każdy ma prawo do obrony

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Grzegorzu - cytuję pańskie słowa
"Tylko, że w amerykańskiej polityce zagrancznej to jest już jakaś choroba albo w tym szaleństwie jest metoda. "
Jest to oczywista poczywistość - to JEST metoda na całkowita dominację w rejonach, gdzie można robic biznes. Szczególnie, że amerykańskie wojny, po cieżkim laniu w Wietnamie, prowadzone są również mięsem armatnim sojuszników.
Póki mieli na głowie zimna wojnę, a potem "gwiezdne wojny" na wykończenie Sowietów - było chyba więcej spokoju na Bliskim Wschodzie. Ale głowy nie dam - to były czasy wychowywania dzieci i pracy zawodowej - polityka mnie zupełnie nie interesowała.
Wracając do współczesności - ostatecznie Bin Laden też był wytworem amerykańkiej polityki i pupilem; do czasu.
Mówiąc przysłowiem - kto wiatr sieje, burzę zbiera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Jadwiga Kowalczyk. Tylko, że w amerykańskiej polityce zagrancznej to jest już jakaś choroba albo w tym szaleństwie jest metoda. Najdłuższą wojną Ameryki była wojna wietnamska. Ho Chi Minh ogłosił powstanie DRW 20 lat przed rozpoczęciem jej bombardowań przez Jankesów. Otóż pierwszym państwem, które DRW uznało były... USA! Kto powstrzymał Holendrów przed usunięciem nacjonalistów i islamistów od władzy w Indonezji w 1948? Wuj Sam! Kto trzymał za ręce Churchille'a w1952, gdy ten chciał wyrzucić Nasera z fotela prezydenta w Kairze w 1952? Odpowiedź jak wyżej. Kto przypieczętował zagarnięcie przez Arabów właśności zachodnich koncernów naftowych, dając wyznawcom islamu z wahabitami na czele ogromne, niekontrolowane fundusze? Odpowiedź ta sama. Kto bądąc w tym czasie niekwestionowanym hegemonem świata przyglądał się jak Pakistan buduje bombę atomową? O pomocy dla libijskich i syryjskich islamistów już wspomniałem. Co to właściwie ma znaczyć? Polityczna schizofrenia? Nienasycona ambicja wyzwolicieli niewolników?

Komentarz został ukrytyrozwiń
JM
  • JM
  • 13.09.2012 10:24

Stara religia żydowska,chrzescijaństwo i także islam opierają się na dekalogu.Jednym z dziesięciu przykazań jest NIE ZABIJAJ.Zachowywanie postów (ramadan,wielki piątek,środa popielcowa itd),gorące modlitwy,pielgrzymki,czytanie pism świętych niewiele pomoże jeśli "wierzący"zapominają o podstawach.Podkreślam dotyczy to wyznawców tych trzech wielkich religii.Wszelkie interpretacje dekalogu to próba usprawiedliwiania samego siebie: nie zabijaj zawsze będzie znaczyło nie zabijaj.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Xawery
  • Xawery
  • 13.09.2012 09:46

Właściwie nie ma tu jak dotąd, komentarza, z którym nie można się zgodzić. Brawo W24.

Komentarz został ukrytyrozwiń
-
  • -
  • 13.09.2012 09:45

Zabijanie w obronie Boga? Widać że ten Bóg jest strasznie badziewny skoro małpy muszą zabijać w jego imieniu - sam nie potrafi się obronić. Silna zdrowa wiara przetrwa bez zabijania. Prowokacja? Możliwe tylko że ta prowokacja nie usprawiedliwia tych małpich instynktów i co wspólnego ma z tym konsul! Czy to on nakręcił ten film? Jak małpy mają chęć zabijania to wyjdą na ulicę i zabiją na ślepo i bezrozumnie! Zawsze znajdzie się samiec alfa który poprowadzi stado w imię Boga lub innej utopii. Jeśli byłaby to demonstracja to nikt by nie brał granatnika to było zaplanowane oni tam poszli by zabić!

(Przepraszam wszystkie zwierzęta za porównania one przecież nie zabijają w imieniu Boga i za poglądy)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.