Facebook Google+ Twitter

Kim są członkowie Kapituły wybierający Dziennikarza Obywatelskiego 2007 Roku?

Konkurs na Dziennikarza Obywatelskiego 2007 Roku jest wyjątkowym plebiscytem, gdyż jego zwycięzcy zostaną wybrani poprzez głosowanie internetowe. Jednego z nich wybiorą internauci, czyli Wy, a drugiego, specjalnie wyselekcjonowana Kapituła.

Członkowie Kapituły są postaciami zapewne dobrze Wam znanymi z mediów. Są wśród nich znani publicyści, dziennikarze, osoby mające realny wpływ na media w Polsce. Do tego kręgu zaprosiliśmy troje dziennikarzy obywatelskich: naszego przyjaciela z koreańskiego portalu OhMyNews.com oraz zeszłorocznych zwycięzców konkursu na Dziennikarza Obywatelskiego.

Tak jak jak pozostali internauci, Kapituła wybierze swojego faworyta drogą internetową, głosują z wykorzystaniem poczty elektronicznej. W głosowaniu nad wyborem laureata nagrody Dziennikarz Obywatelski 2007 Roku, każdy z członków Kapituły Konkursu oddaje głos, przyznając trzem osobom, wybranym spośród zgłoszonych, odpowiednio 5 punktów, 3 punkty i 1 punkt. Laureatem nagrody Dziennikarz Obywatelski 2007 Roku zostaje kandydat, który w pierwszej turze głosowania otrzyma co najmniej 37 punktów. Gdyby liczba punktów, otrzymanych przez kandydatów, uniemożliwiała wyłonienie laureata konkursu w pierwszej turze.

A oto członkowie Kapituły:

Małgorzata Domagalik (ur. 1957) – dziennikarka, pisarka, publicystka, autorka programów telewizyjnych. Od 2003 r., z krótką przerwą, jest redaktor popularnego kobiecego magazynu „Pani”. Została laureatką Wiktora dla największej osobowości telewizyjnej.

Małgorzata Domagalik jest autorką książek: „188 dni nocy” (wraz z Januszem L. Wiśniewskim), „Opowiadania letnie a nawet gorące”, „Siostrzane uczucia”, „Harpie, piranie, anioły” (wraz z Krystyną Koftą), „Serce na sznurku”. Wiele pomysłów do swoich książek czerpała m.in. z prowadzonego przez siebie programu telewizyjnego pt. „Mieszane uczucia”. Była także autorką programów „Tabu”, „Gorączka” i słynnego „Męskiego striptizu”.

Janina Paradowska (ur. 1942) – dziennikarka, publicystka polityczna, jedna z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Jest absolwentką filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Karierę dziennikarską rozpoczęła w „Kurierze Polskim” pod koniec lat 60. W roku 1982 rozpoczęła pracę w „Życiu Warszawy”, gdzie pisała do działu oświaty i nauki, a potem została m.in. kierownikiem działu politycznego. Od 1991 r. jest komentatorką polityczną w tygodniku „Polityka”. Związana jest także radiem TOK FM i Superstacją, gdzie prowadzi program pt. „Puszka Paradowskiej”.

Janina Paradowska jest laureatką wielu nagród, m.in. dla Najlepszego Dziennikarza 2002 Roku – Grand Press, Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz zdobyła 2. miejsce w rankingu 50 najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce magazynu Home&Market. Jest jedną z najpopularniejszych dziennikarek „Polityki”.

Oliwia Piotrowska (ur. 1979) – dziennikarka, psycholożka. Jest absolwentką psychologii (specjalizacja kliniczna) na Uniwersytecie Gdańskim. W 2006 roku rozpoczęła studia podyplomowe z zakresu Public Relations na Politechnice Gdańskiej. Od 2003 r. pracowała jako Project Manager w różnego typu firmach i organizacjach, zajmowała się marketingiem i PR.

Od 2007 r. jest związana z Mediami Regionalnymi, gdzie jest liderem działu online www.mmtrojmiasto.pl.
Oliwia Piotrowska przez prawie półtora roku współpracowała z gazetą internetową Wiadomości24.pl jako dziennikarz obywatelski. W swoich artykułach wielokrotnie wykorzystywała wiedzę z zakresu psychologii. Jej cięty język i profesjonalizm docenili czytelnicy – została Dziennikarzem Obywatelskim 2006 Roku głosami internautów.

Stefan Tadeusz Aleksander Bratkowski (ur. 1934) - dziennikarz, publicysta, pisarz. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim, które potem wykładał. W latach 70. i 80. był kierownikiem redakcji “Życia Nowoczesności” - dodatku do “Życia Warszawy”, który stworzył. W latach 1984-1989 tworzył podziemną “Gazetę Dźwiękową”. Współpracował z takimi gazetami jak: “Gazeta Bankowa”, “Gazeta Wyborcza”, “Rzeczpospolita”. Zajmuje się tematyką ekonomiczną, historią gospodarki, zarządzaniem, inżynierią.

Jest prezesem honorowym Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jest autorem wielu książek, np. “Nowy Marsyliusz czyli społeczeństwo inteligentne”, “Skąd przychodzimy”, “Wiosna Europy”, “Nieco inna historia cywilizacji: dzieje banków, bankierów i obrotu pieniężnego” czy ”Najkrótsza historia Polski“.

Stefan Bratkowski jest zdobywcą wielu nagród: im. Adolfa Bocheńskiego, PEN Clubu im. Ksawerego Pruszyńskiego, Nagrody Kisiela.

Marek Chyliński (ur. 1960 r.) - dziennikarz, pisarz. Ukończył dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. W 2007 r. Obronił pracę doktorską ze stosunków międzynarodowych. Odbywał staże dziennikarskie w Niemczech i USA. We wrześniu 1984 r. rozpoczął współpracę z
“Dziennikiem Zachodnim”, która trwała równe 20 lat. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym “Dziennika Zachodniego”. Od 2005 roku zasiada w zarządzie Instytutu Dziennikarstwa Polskapresse.

Marek Chyliński jest wykładowcą dziennikarstwa na Uniwersytecie Śląskim i w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Przeprowadził serię wywiadów z europejskimi politykami m.in. z Gerhardem Schroederem, Helmutem Kohlem,Vaclawem Klausem, Wolfgangiem Schuesselem. Jest doradcą European Journalism Observatory w Lugano.

Marek Chyliński wraz z profesorem Stephanem Russ-Mohlem, szwajcarskim medioznawcą i dziennikarzem, napisał książkę “Dziennikarstwo” - fachowy podręcznik dla dziennikarzy.

Paweł Fąfara (ur. 1969) – dziennikarz. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczął pod koniec lat 80. Swój pierwszy artykuł opublikował w piśmie “Na przełaj”. W 1990 roku rozpoczął pracę w “Życiu Warszawy”, gdzie początkowo był reporterem, a potem m.in. zastępcą szefa działu krajowego. Z dziennikiem rozstał się w 1996. W latach 2001-2002 był redaktorem naczelnym “Życia”. Od 2002 r. Był związany z tygodnikiem “Newsweek”, gdzie pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego. Obecnie jest redaktorem naczelnym dziennika “Polska”, należącego do grupy wydawniczej Polskapresse.

Paweł Fąfara był członkiem Kapituły już w pierwszej edycji konkursu na Dziennikarza Obywatelskiego i Blogera.

Robert Sałata (ur. 1968) – właściciel firmy usługowej. Ukończył szkołę zawodową w Szczecinie. Jego teksty można znaleźć na wielu stronach internetowych, np. rowerowyszczecin.pl. Do niedawna prowadził bloga demolek.xt.pl, który był dość dobrze znany mieszkańcom jego rodzinnego Szczecina. Od pewnego czasu jest związany z portalem mmszczecin.pl.

Robert Sałata jest dziennikarzem obywatelskim z krwi i kości. Pisze o tym, co irytuje bądź zachwyca mieszkańców jego miasta. Wiele artykułów poświęca swojemu hobby, jakim jest jazda na rowerze i związane z nią niedogodności, jak brak ścieżek rowerowych czy parkujące na nich samochody.Jak sam mówi, pisze o tym, co dzieje się wokół niego.

To właśnie Robert Sałata został wybrany Dziennikarzem Obywatelskim 2006 Roku głosami Kapituły.

Jinseok Seo (ur. 1973 r.) – dziennikarz obywatelski. Jinseok Seo jest absolwentem bałtystyki na Uniwersytecie Warszawskim, doktorantem na uniwersytecie w Tartu w Estonii. W Korei studiował polonistykę. Jest oficjalnym korespondentem OhmyNews.com na kraje bałtyckie i Polskę. OhmyNews.com to
najstarszy i największy serwis obywatelski na świecie. Jinseok Seo związany z nim jest od 2002 r. Dziennikarstwem obywatelskim zajął się w 2001 r.

Fascynują go kraje byłego bloku wschodniego. Jest jednym z niewielu, jak nie jedynym, koreańskim dziennikarzem, który pisze o państwach nadbałtyckich. Obecnie najczęściej pisze o Estonii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

To nie jest forma potoczna i funkcjonuje już od pewnego czasu. Chyba niezbyt uważnie przeczytałeś hasło w słowniku. Określenie "pot." odnosiło się do drugiego znaczenia słowa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ależ to nie jest zwrot potoczny ani błąd, tylko nowa forma (nie taka już nowa:), tym bardziej poprawna. niektóre wydania trzymają się takich form żeńskich bardzo konsekwentnie (chociażby GW)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzięki za uwagę co do słowa niektórym, ale chyba powiano się pisać psycholog a nie zwroty potoczne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze!
http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=psycholo%BFka&sourceid=Mozilla-searc &od=0

a "niektórym" to jedno słowo ... :)
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może by tak ktoś z redakcji poprawił ten błąd bo słowa "psycholożka" nie ma w słowniku języka Polskiego, chyba że nie którym wolno pisać takie błędy i nikt na to nie zwraca uwagi ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani psycholog:) Nie podoba mi sie zwrot psycholozka...;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sądze, że ma rację MShmel - i potrzeba znacznie wiecej czasu, aby przyjely się zeńskie formy nazw zawodów przyisywanych dawniej wylącznie mezczyznom.
Ilomaz to nowymi slowami posługujemy sie na codzien - slowami, o ktorych nasi dziadkowie pojecia nie mieli, bo takich slow nie bylo.
Język jest zywym tworem, rozrasta sie i zmienia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak dla mnie brzmi to zabawnie;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie się forma psycholożka bardzo podoba :-) choć brzmi troszkę niepoważnie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ta forma jest jak najbardziej poprawna. Po prostu wasz język (mój zresztą również) jest bardzo seksistowski i dlatego dla wielu brzmi to niepoprawnie:)) Wynika to z tego, iż przez dłuższy czas kobiety nie były związane z dużą ilością zawodów, więc przyjęły się w języku formy męskie.
A co do składu Kapituły, to miałem zaszczyt spotkać się z panem Stefanem Bratkowskim na szkoleniach dla białoruskich dziennikarzy w Warszawie i bardzo miło to wspominam:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.