Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6574 miejsce

Kina Praha zaprasza do wirtualnej sali kinowej na YouTube

Stołeczne kino Praha uruchomiło kanał na YouTubie, w którym będzie można legalnie zobaczyć filmy. Mają być to obrazy głośne i kontrowersyjne, często premierowe.

 / Fot. zrzut ekranu/YouTubeSala Kinowa - tak nazywa się kanał kina Praha, w którym będą wyświetlane filmy. Jak czytamy na stronie kanału chodzi o "głośne, kontrowersyjne, wielokrotnie nagradzane filmy". Co wyróżnia kanał? To, że będą one dostępne legalnie i za darmo na YouTube. Obejrzymy je w języku polskim: z napisami lub lektorem.

"Nasz repertuar to zarówno głośne premiery, jak i filmy artystyczne nagradzane na festiwalach filmowych w Cannes, Berlinie czy Wenecji. Kino amerykańskie, czeskie, francuskie, niemieckie, hiszpańskie i włoskie" - piszą pomysłodawcy projektu.

Kino Praha to pierwsza placówka w Polsce, która uruchomiła wirtualną salę kinową. Zdaniem Joanny Grabowskiej ze spółki Meteora Film zarządzającej kinem kanał na YouTube przedłuży życie filmów, które w prawdziwym kinie szybko się zmieniają.

Premiery nowych filmów pojawiać się będą w każdy czwartek - informuje Gazeta.pl. Obejrzeć będziemy mogli te filmy, które nie są już wyświetlane w kinie. Projekt ma również swoją stronę na Facebooku.

W czwartek został umieszczony na kanale film "Do szpiku kości" z Jennifer Lawrence w roli głównej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.