Facebook Google+ Twitter

King Diamond w Polsce!

Nie jest już tajemnicą, że 29 maja w hali Koło w Warszawie wystąpi jeden z najbardziej kontrowersyjnych artystów na świecie - King Diamond. Będzie to wielki powrót króla horror show po kilku latach absencji na scenie.

Koncert w Polsce jest jednym z zaledwie kilku ekskluzywnych koncertów w Europie, pozostałe występy króla
odbędą się w ramach festiwali.

 / Fot. Materiały prasoweW tej chwili King prezentuje świetną formę, pojawiają się nawet plany związane z nagraniem nowej płyty. Tymczasem firma Warner Music Poland przygotowała specjalny BOX, zatytułowany „King Diamond The Complete Roadrunner Collection 1986-1990”, który na półki sklepowe trafia właśnie dzisiaj. Na wydawnictwo składa się pięć albumów: „Fatal Porttrait”, „Abigail”, „Them”, „Conspiracy” oraz „The Eye”.
Płyty zawierają legendarne kompozycje Kinga Diamonda, takie jak: „Sleepless Nights”, „Eye of the Witch” czy „Omens”. Przypomnijmy, że albumy zarejestrowane zostały z udziałem znakomitych muzyków, m.in.: Mikkey Dee (obecnie Motorhead), Michael Denner (Mercyful Fate), Hal Patino czy Snowy Shaw. Jest to wspaniała okazja do uzupełnienia dyskografii króla tym bardziej, że wszystkie płyty są zremasterowane, zapakowane w kartoniki z replikami oryginalnych okładek, a całość zamknięta jest w gustownym pudełku. Gorąco polecamy!

Do koncertu Kinga Diamonda zostało kilka tygodni, w tym czasie na fanów artysty czeka jeszcze trochę niespodzianek, ale o tym wkrótce!

Metal Mind Productions
zaprasza

KING DIAMOND
Alastor
Hellectricity


29.05.2013
Warszawa, Hala Koło
Otwarcie bramek - 19:00
Start - 20:00

Więcej informacji na stronie organizatora.


King Diamond to ikona heavy metalu, a podczas 30 lat swojej kariery pozostawił niezatarty ślad w historii muzyki. Uwielbiany przez Metallikę i Panterę, jest inspiracją dla wielu muzyków. Cały rok artysta poświecił na przygotowania do pierwszej od 6 lat trasy koncertowej, która zapowiada się niezwykle ciekawie.

Wielką niespodzianką dla fanów, ale także inauguracją trasy koncertowej był występ podczas zeszłorocznego Sweden Rock Festival, gdzie King Diamond pokazał swoją świetną formę i udowodnił, że w heavy metalu nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! Ten koncert był olbrzymią produkcją, jak podsumował sam King Diamond - największą w historii zespołu, oprawiony w fantastyczną scenografię i efekty specjalne. Tematyka tych występów zaczerpnięta została z różnych albumów artysty. Kolejne występy, także ten w Polsce, mają być jeszcze bardziej spektakularne i imponujące.

Oprócz powrotu na scenę, muzyk planuje także wydanie nowego albumu, w którym znajdą się kolejne opowieści grozy i świeże heavy metalowe koncepcje, sygnowane sprawdzoną marką King Diamond. Przypomnijmy, że ostatnią studyjną płytą w kolekcji artysty był wydany w 2007 roku krążek „Give Me Your Soul…Please”, który otrzymał nominację do nagrody Grammy i stał się jedną z najbardziej uznanych płyt w historii muzyki metalowej. King Diamond od zawsze szokował i wywoływał kontrowersje, pamiętamy go również z formacji Mercyful Fate, której był założycielem. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt albumów oraz gościnny udział na płytach innych zespołów. Jego szokujący wizerunek, którego elementem jest charakterystyczny makijaż, zainspirowany został wyglądem słynnego Alice’a Coopera. Koncerty King Diamond to za każdym razem wielkie, spektakularne show z efektami pirotechnicznymi, które na długo zapada w pamięć, jednak głównym, najważniejszym elementem tych koncertów jest niewątpliwie głos artysty o szerokiej skali, który znalazł się w setce najlepszych głosów wszechczasów!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.