Facebook Google+ Twitter

King of Europe Drift znów w Polsce!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-21 10:57

Tegoroczny sezon driftingowy zapowiada się szczególnie ciekawie. I to nie tylko dzięki emocjom, jakie zagwarantują nam Driftingowe Mistrzostwa Polski, ale także za sprawą zawodów King Of Europe Drift, które po 6 latach powrócą do Polski.

 / Fot. Krystian Jamróz / W24Do pierwszej rundy najważniejszego cyklu imprez driftingowych w Polsce, a więc organizowanych przez Polską Federację Driftingu Mistrzostw Polski, zostało jeszcze trochę czasu - pierwsza runda odbędzie się na ulicach Płocka od 1 do 3 czerwca.

Od 20 do 22 kwietnia na najbardziej prestiżowym obiekcie wyścigowym w Polsce, czyli na torze „Poznań” odbędzie się jedna z najważniejszych imprez driftingowych w całej Europie - inauguracyjna runda King of Europe Drift, najstarszej serii driftingowych zmagań na Starym Kontynencie. Jest to w istocie jedyna prawdziwie międzynarodowa seria driftingowa w Europie, bowiem każda z ośmiu rund odbywa się w innym kraju; w roku 2012 będą to po kolei: Polska, Hiszpania, Słowacja, Ukraina, Węgry, Rumunia, Chorwacja i Austria. Decyzja o zorganizowaniu inauguracyjnej rundy całego cyklu właśnie w Polsce jest sporym wyróżnieniem i jednocześnie kolejnym dowodem na bardzo wysoką pozycję polskiego driftingu na europejskiej scenie. Zawody na torze „Poznań” będą driftingowym rozpoczęciem sezonu dla całej Europy!

Seria King of Europe zaraz po jej utworzeniu gościła już w Polsce w roku 2006, również wtedy zagranicznie drifterzy pojawili się u nas za sprawą Polskiej Federacji Driftingu. Inauguracja sezonu w Poznaniu będzie doskonałym miejscem żeby zobaczyć jak bardzo ta dyscyplina sportów motorowych rozwinęła się na przestrzeni ostatnich sześciu lat.

Inauguracyjna runda KoE Drift 2012 będzie wydarzeniem szczególnie ciekawym dla polskich fanów tego sportu. Przede wszystkim chodzi o zawodników, bo oprócz 35 najlepszych polskich drifterów znanych z Driftingowych Mistrzostw Polski, w zawodach weźmie udział ponad 30 zawodników z 14 krajów Europy! Możemy się więc spodziewać najbardziej wielokulturowej bitwy driftingowej, jaka kiedykolwiek miała miejsce w Polsce, a może i w całej Europie - wydarzenie bez precedensu!

Więcej informacji na temat King of Europe Drift oraz szczegółowy harmonogram imprezy na torze „Poznań” znaleźć można na stronach: www.kingofeurope.net oraz www.pfd.org.pl.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.