Facebook Google+ Twitter

„King of the Stadium” - Wakeboarding na Stadionie Narodowym

Już w następny weekend, 7 września, pierwsze tego typu zawody wakeboardingowe w Europie Najlepsi zawodnicy będą walczyć o miano Króla Stadionu! W zawodach wezmą również udział zwycięzcy eliminacji, które odbyły się w Porcie Czerniakowski

„Windsurfing na Narodowym”:
Na płycie stadionu powstanie gigantyczny basen. Długi na 90 i szeroki na 33 metrów. W pustym basenie bez problemu zmieściłoby się 20 stojących obok siebie myśliwców F16 lub trzy promy kosmiczne. Po jednej ze stron zbiornika, na całej długości, zostanie ustawionych ponad 30 olbrzymich wiatraków.

Trzy tysiące metrów sześciennych wody, wiatr dochodzący w porywach do blisko 70 km/h i najlepsi windsurferzy na świecie – to wszystko już wkrótce na płycie Stadionu Narodowego.
5- 6 września w Warszawie odbędzie się Halowy Puchar Świata w Windsurfingu. Zawody to część prestiżowego cyklu PWA World Tour. Na Stadionie Narodowym pojawią się najlepsi w rankingu Professional Windsurfers Association, na czele z dziewięciokrotnym mistrzem świata, Australijczykiem Stevem Allenem.

Zawody „King of the Stadium”:
Nad taflą basenu na Stadionie Narodowym zostanie rozstawiony wyciąg System 2.0 o długości 100 i wysokości 9 metrów. Na wodzie znajdą się tak zwane Unity - czyli elementy wyposażenia Wake Parków, które umożliwiają wakeboardzistom wykonywanie praktycznie nieograniczonych ewolucji na wysokości nawet kilku metrów nad wodą.


Król stadionu może być tylko jeden! W niedzielę 7 września ośmiu pro-riderów z europejskiej czołówki będzie rywalizować o tytuł Króla Stadionu i nagrodę pieniężną 2 tysiące euro.
W zawodach wystartuje także dwóch zawodników z otwartych elimacji, które odbyły się w miniony weekend w Porcie Czerniakowskim. Zwycięzcy to : Mateusz Wawrzyniak i Filip Czerniec


Więcej informacji na :
http://www.windsurfing2014.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.