Facebook Google+ Twitter

Kino BESTajemnic 2011 w najbliższą sobotę

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-22 21:21

W dniach od 26 marca do 17 kwietnia w Kinie Nove odbędzie się 3.edycja BEST Festiwalu Filmowego - największego wydarzenia filmowego w Tychach.

Trzecia edycja BEST Festiwalu Filmowego świadczyć może tylko o jednym - wydarzenie to już na stałe wpisało się w kulturalny kalendarz Tychów. Miesiące marzec i kwiecień po raz kolejny upłyną pod znakiem kina z jakością BEST. Organizatorzy festiwalu zamierzają poprawić ubiegłoroczny wynik, kiedy to w 2. edycji festiwalu uczestniczyło ok. 1500 widzów.

Tegoroczna trzecia edycja została zaprojektowana w trzech odsłonach. W trakcie sześciu festiwalowych dni uczestnicy będą mogli zobaczyć aż 1352 minuty najlepszego kina europejskiego i światowego. Repertuar wszystkich trzech przeglądów festiwalu “Kino BESTajemnic” 2011 został dobrany zgodnie z założeniami jakie przyświecają organizatorom: wykraczać poza granice masowych produkcji, oddać multiplex indywidualistom współczesnego kina.Autorzy festiwalowych filmów swoje produkcje kierują do widza wymagającego i otwartego na wyzwania. Festiwal ma zwrócić uwagę uczestników na projekty ambitne, tworzone wbrew modom, ale takie które swoją siłą oddziaływania wytaczają trendy w światowym kinie. Wszyscy tworzący to filmowe wydarzenie pragną, aby stało się corocznym spotkaniem z kinem uznanym przez krytykę, o pozytywnym międzykulturowym przesłaniu, pokazującym koloryt lokalny danego kraju.

Filmy prezentowane podczas pierwszego Przeglądu Głównego ( 26-27 marzec) to produkcje, których dotąd nie można było znaleźć w normalnej dystrybucji kinowej w większości śląskich miast. Swoją tyską premiere w tych dniach będą miały : „Jestem Miłością” – melodramat Luki Guadagnino okrzyknięty współczesnym arcydziełem gatunku, oskarowy „Sekret jej Oczu”, „Szukając Erica” – pozycja obowiązkowa dla miłośników brytyjskiego kina społecznego oraz „Wyśnione Miłości” – utalentowanego, młodego reżysera Xaviera Dolana.

Pierwszy weekend kwietna ( 2-3 kwietnia) zarezerwowano dla kina europejskiego. W trakcie Przeglądu Przystanek Europa do zobaczenia będą: „Soul Kitchen”, „Essential Killing”, „Mine vaganti - o miłości i makaronach” oraz „Prorok”. Ostatni przegląd festiwalu Przegląd Post Scriptum odbędzie się 16 i 17 kwietnia. Filmy prezentowane podczas tego przeglądu z pewnoscią dostarczą oglądającym niezapomnianych wrażeń. Będą to: „Królestwo Zwierząt”, „Ajami”, „Oczy Szeroko Otwarte” i „Pogorzelisko”
Więcej na stronie festiwalu http://www.bestfestiwal.pl/
Zwiastun festiwalu.

Aleksandra Korytnicka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.