Facebook Google+ Twitter

Kino Iluzjon po wakacjach wyciska łzy

Warszawskie kino Iluzjon proponuje znakomite filmy pod hasłem "Jesienny wyciskacz łez". Wybieramy film spośród ośmiu tytułów, znanych i pełnych niezapomnianych gwiazd.

Wakacyjne podróże, przygody, nowi ludzie, wielkie miłości i tęsknota za… kolejnymi wakacjami.
Warszawskie kino Iluzjon wychodzi naprzeciw tym tęsknotom i proponuje znakomite filmy pod hasłem Jesienny wyciskacz łez. Wybrany przez internautów obraz będzie „Seansem z Filmwebem” 29 października, w piątek, o godz. 20.00 w Audytorium im. Stefana Dembego w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Wybieramy jeden z ośmiu tytułów, sławnych i pełnych gwiazd filmów.

„Kobieta i Mężczyzna” – reż. Claude Lelouche. Spotkanie dwojga ludzi, romantyczna miłość, rozmowy, spojrzenia, piękne zdjęcia, wspaniała muzyka i sławni aktorzy w rolach głównych: Anouk Aimee i Jean Louis Trintignant. Dwa Oscary i Złota Palma w Cannes 1966r. Premiera była w lipcu 1966 roku.

„Love Story”– reż. Arthur Hiller.
To klasyka gatunku. Film tak wzrusza, że chyba każdy uroni łezkę.
Wielka miłość, wspaniała muzyka Francisa Lai, doskonałe zdjęcia Richarda C.Kratina, no i niezapomniane role zakochanych - Ali
MacGraw i Ryan O’Neal. Film obsypany nagrodami, m.in. Oscar za muzykę. Premiera była w grudniu 1970 roku.

„Romeo i Julia” – reż. Franco Zeffirelli. Tej pozycji nie mogło zabraknąć.
Szekspirowski dramat w doskonałej i niezwykle wiarygodnej obsadzie: Leonard Whiting ma tu 17 lat, gra Romea i Olivia Hussey jako Julia, wtedy miała 15 lat. Muzykę skomponował Nino Rota.
Film zebrał wiele nagród m.in. dwa Oscary: za zdjęcia - Pasqualino De Santis
i za kostiumy - Danilo Donati. Premiera – wrzesień 1968r.

„Piękna i Bestia” – reż. Jean Cocteau i Rene Clement. To kolejna wielka klasyka kina z gatunku dramat- fantasy. Wzruszająca miłość Bestii i Pięknej dziewczyny. W tych rolach Josette Day i Jean Marais. Premiera filmu była w 1946 roku, ale pomimo upływu lat obraz wywiera duże wrażenie.„Pokój z widokiem” – reż. James Ivory. Melodramat, kostiumowy, trochę staroświecki, ale znakomity film. Niewinne dziewczę w czasie podróży przemienia się w dojrzałą kobietę. Grają znakomici aktorzy m.in.: Helena Bonham Carter, Rupert Graves, Daniel Day-Lewis. Premiera filmu odbyła się w 1986 roku.

„Przeminęło z wiatrem” – reż. George Cukor, Sam Wood. Najsłynniejszy melodramat w historii światowego kina. W tle miłosnej opowieści toczy się wojna domowa w USA.
Znakomita obsada m.in.: Vivien Leigh, Clark Gable, Leslie Howard, Olivia de Havilland. Do dziś słynne zdanie filmowej Scarlett O’Hara – „Pomyślę o tym jutro” wiele z nas
pamięta i być może… stosuje. Ten wspaniały film wzruszał nasze prababcie, babcie, mamy i dalej potrafi pięknie wzruszać. Obraz nagrodzony został ośmioma Oscarami i wieloma innymi nagrodami. Premiera była w grudniu 1939 roku.

„Trędowata” – reż. Juliusz Gardan. Wspaniały, nasz rodzimy melodramat. Przedwojenna wersja słynnej powieści Heleny Mniszkówny. W głównych rolach: Elżbieta Barszczewska i Franciszek Brodniewicz. Film pokazuje przedwojenny świat polskiej arystokracji i... niezgodę tego świata na mezalians. Premiera filmu była we wrześniu 1936 roku.

„Wrzos” – reż. Juliusz Gardan. Kolejny, słynny polski melodramat, tym razem to pełna
nieoczekiwanych zwrotów opowieść o małżeństwie z rozsądku. W filmie plejada znakomitych, przedwojennych aktorów: Stanisława Angel-Angelówna, Stanisława Wysocka i Franciszek Brodniewicz, Aleksander Zelwerowicz, Mieczysława Ćwiklińska. Premiera filmu odbyła się w kwietniu 1938 roku.

Jest w czym wybierać. Na film, który chcemy obejrzeć można głosować do 20 października na stronie http://www.filmweb.pl/questionnaire/3077, a bilet, jak zawsze, kosztuje tylko 5 zł.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.