Facebook Google+ Twitter

Kino Iluzjon proponuje antydepresant na jesień

Kino Iluzjon na jesienną melancholię proponuje filmową klasykę jako „Antydepresant na jesień”.

 / Fot. Str PAP/EPAWarszawskie kino Iluzjon uważa, że nie ma to jak klasyka i … wobec tego na jesienną melancholię proponuje filmową klasykę jako „Antydepresant na jesień”. Takie hasło przyświecało organizatorom przy układaniu listy ośmiu znakomitych produkcji.

W piątek 27 listopada o godz. 20 w Bibliotece Narodowej w Audytorium im. Stefana Dembego można będzie obejrzeć film, który kinomani sami wybiorą. Propozycje są bardzo interesujące; można wybrać niezwykły film Franka Capry „Arszenik stare koronki” z Gary Grantem albo słynną „Garsonierę” Billy Wildera, twórcy „Pół żartem pół serio”. Możemy zagłosować na musical „Gigi”, który zdobył aż dziewięć Oscarów albo na „Gorączkę sobotniej nocy” z tańczącym Travoltą i przebojami Bee Gees lub na „Tootsie” ze wspaniałą rolą Dustina Hoffmana.

To nie wszystkie atrakcje – są jeszcze do wyboru świetne polskie komedie „Sprawa się rypła” Janusza Kidawy oraz „Upał” z niezapomnianą Kaliną Jędrusik i wspaniałymi Starszymi Panami: Jerzym Wasowskim i Jeremim Przyborą, w reżyserii Kazimierza Kutza. Film „Przygoda na Mariensztacie” nie wymaga reklamy - uroczy romans i rywalizacja ekip budowlanych w czasach socrealizmu, to pierwszy polski pełnometrażowy film w kolorze.

Bilety jak zwykle 5 zł.

Na wybrany film można głosować do 20 listopada 2009, na stronie http://www.filmweb.pl/Questionnaire?id=2650

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Przyłączam się do opinii Pawła :(
Na szczęście każdy prawie ma w domu mniejsze lub większe kino. Jak jest jeszcze z kim wygodnie sobie usiąść i oglądnąć, to depresja nam nie grozi :))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda, że nie tu ... u nas, bardzo szkoda.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 09.11.2009 18:28

Mnie te "stare" filmy "leczą"..... Świat wówczas wydawał mi się normalniejszy.... Ludzie zwracali jeszcze uwagę na odczucia i uczucia bliźnich; nie brali udziału w zabójczym dla nich "wyścigu szczurów" itd. itd.... 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.