Facebook Google+ Twitter

Kino Iluzjon - świetne zaproszenia

Home Movie Day - pierwszy raz w Polsce w kinie Iluzjon. Dla wszystkich filmujących amatorów - domowe, rodzinne kino już od 26 października 2013.

 / Fot. Filmoteka narodowa, archiwumPo raz pierwszy w Polsce w warszawskim kinie ILUZJON – HOME MOVIE DAY. W ostatnią sobotę października czyli 26 od godz. 10.00.
Chyba niewiele już zostało osób, które nie filmują amatorsko. Domowe, rodzinne kino zaistniało już w 2002 roku w USA, zainicjowane przez amerykańskich, filmowych archiwistów. To święto amatorów odbywa się co roku na całym świecie – tym razem 70 miejsc na naszym globie bierze udział w tym wydarzeniu.
Wszelkie szczegóły: kto może brać udział, jak, gdzie się zgłosić znajdziemy na stronie http://www.iluzjon.fn.org.pl w zakładce aktualności. Ilość miejsc jest ograniczona więc, jeśli ktoś jest zainteresowany to warto pospieszyć się.

Kolejnym, bardzo interesującym zaproszeniem do kina ILUZJON jest rzecz o niezwykłym facecie. Pisarz, publicysta, muzyk, jazzman, hedonista, dusza skandalizująca – na pewno już wiecie – jasne… to LEOPOLD TYRMAND. „Retrospektywa z bohaterem w tle… Leopold Tyrmand” – będzie trwać od 23 do 25 października 2013. Słynna powieść L.Tyrmanda „Zły” już niebawem będzie sfilmowana przez Xawerego Żuławskiego. Fenomen Leopolda Tyrmanda - literata, współorganizatora festiwali jazzowych - stał się inspiracją do powstania Festiwalu Tyrmandiada. Imprez każdego roku zmienia miejsce i temat, ale zawsze krąży wokół treści filmowych, jazzu, dziennikarstwa, a także wokół Warszawy, jako że Tyrmand pisał przecież głównie o naszej stolicy. Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty, panele dyskusyjne, wykłady i gry miejskie.
Szczegóły na stronie http://www.iluzjon.fn.org.pl w zakładce aktualności.

Już czwarty raz możemy uczestniczyć w bardzo interesującym cyklu KINOTEATR. W tym sezonie 2013/2014 - od 22 października - rozpoczynają się projekcje filmów i spotkania z reżyserami, aktorami, dramatopisarzami. Będzie można poznać kulisy życia zespołów teatralnych, dowiedzieć się jak powstaje spektakl. Zaprezentowanych będzie osiem znakomitych filmów. Cały program na stronie http://www.iluzjon.fn.org.pl w zakładce aktualności.

Niezwykle ważne wydarzenie dla miłośników talentu Mike’a Leigh. Brytyjski reżyser będzie gościem kina Iluzjon 23 i 24 października 2013. Pokaz filmu „Wszystko albo nic” i spotkanie z reżyserem odbędzie się 23 października. Ten dzień rozpocznie ogólnopolską retrospektywę filmów tego wybitnego twórcy. Spektakle, oprócz Warszawy, będą także w Poznaniu i Wrocławiu. Cały przegląd to 18 filmów, a także multimedialna wystawa fotosów i plakatów do filmów reżysera. Szczegóły wydarzenia także tu: http://www.iluzjon.fn.org.pl

Bilety do warszawskiego Kina Iluzjon można zamawiać także telefonicznie: 22 462 72 60 i mailowo: iluzjon.rezerwcje@fn.org.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.