Facebook Google+ Twitter

Kino Iluzjon zaprasza na Dokumentalną Historię Rocka

Kino Iluzjon Filmoteki Narodowej w dniach 11-18 listopada zorganizuje festiwal, poświęcony dokumentalnej historii rocka. W programie znalazło się 11 ciekawych filmów. Zapraszamy wszystkich pasjonatów kultury.

 / Fot. Fot. Meteriały promocyjneKino Iluzjon zaprezentuje historię najpopularniejszego gatunku muzycznego w historii muzyki. Mówi się, że żaden inny gatunek nie jest aż tak rewolucyjny.

Dokumentalna historia rocka to idealna pozycja zarówno dla młodego, jak i starszego pokolenia. Widz będzie mógł zobaczyć nagrania największych polskich i zagranicznych koncertów rockowych, festiwali muzycznych, a także poznać życie i twórczość ikon punk rocka. To nie tylko ciekawa lekcja historii i muzyki, ale i możliwość sentymentalnej podróży do lat 70 i 80-tych.

Do największych atrakcji festiwalu zalicza się film "Niepisana przyszłość" poświęcony życiu Joe Strummera, nazywanego "Chrystusem punk rocka". Będziecie mogli też zobaczyć
"Beats of freedom", opowiadające o historii polskiego rocka w czasach komunizmu. Gratką dla miłośników muzyki rockowej mają być także zapisy festiwalu Woodstock z 1969 r. ("Woodstock"), polskiego Jarocina ("Fala" Piotra Łazarkiewicza) i Przystanku Woodstock ("Przystanek Woodstock. Najgłośniejszy film świata" reżyserowany przez samego Jurka Owsiaka) oraz duńskiego Roskilde.

Na festiwalu będzie też można obejrzeć koncerty takich zespołów, jak Rolling Stones (w reżyserii Martina Scorsese!), Metallica, czy czeskiego Visací zámek - jednego z najpopularniejszych zespołów rockowych w naszej części Europy.

Szczegołówe informacje dotyczące festiwalu możecie też znaleźć na stronie Filmoteki Narodowej

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.