Facebook Google+ Twitter

Kino Iluzjon zaprasza na Halloween

Tym razem propozycja warszawskiego kina Iluzjon jest niezwykle bogata w przeróżne monstra, świat zła, średniowiecznej baśni, duchów dobrych i tych mniej sympatycznych. Bilety tylko 5 zł.

 / Fot. Radek Pietruszka PAPZbliża się czas Zaduszek i popularny także w Polsce – Halloween. Już 30 października (piątek) o godzinie 20 możemy obejrzeć film, który wybierzemy głosując na jeden z siedmiu wspaniałych tytułów. Głosujemy od 20 października na stronie filmweb. Seans jak zawsze, gościnnie w Audytorium im. Stefana Dembego w Bibliotece Narodowej, a bilety – też jak zwykle - tylko 5 złotych.

Jakie to filmy? Jest w czym wybierać, mamy siedem znakomitych tytułów: „Zagadka nieśmiertelności” Tony Scotta – z piękną wampirzycą, którą gra Catherine Deneuve, niezwykły „Kwaidan - czyli opowieści niesamowite” – reż. Masaki Kobayashi – cztery nowele wprowadzające nas w świat średniowiecznej, japońskiej baśni; „Golem” Piotra Szulkina – tu doktorzy starają się udoskonalić ludzkość. Cztery kolejne pozycje to „Dziennik panny służącej” ze znakomitą Jeanne Moreau, słynny film „Blue velvet” Dawida Lyncha z piękną Isabellą Rossellini i Dennisem Hopperem, trzeci tytuł „Co się zdarzyło Baby Jane?” - w rolach głównych straszliwie i znakomicie nienawidzące się Betty Davis i Joan Crawford oraz „Czarownice z Salem” , w którym na żonę farmera pada oskarżenie o czary.

Mój typ, na który będę głosować to „Kwaidan” – miałam kiedyś okazję obejrzeć ten film na dvd – jest naprawdę świetny, trzymający w napięciu, pamięta się go długo. Nie wiem czy kiedykolwiek był w Polsce wyświetlany w kinach, moim zdaniem warto go poznać. Obraz inny niż wszystkie, to nie jest typowy horror, to jest baśń. Mili kinomani i fani Iluzjonu - wybierajcie i głosujcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.