Facebook Google+ Twitter

Kino KC zaprasza. "Skowyt" czyli opowieść o Allenie Ginsbergu, artyście-renegacie

Przytulne kino studyjne, świetny film, czyli "Skowyt" w reżyserii Roba Epsteina i Jeffreya Friedmana w Kinie KC. James Franco w roli Allena Ginsberga to kolejny bohater Portretów filmowych, czyli przeglądu filmowego w KINIE KC. Mamy dwa podwójne bilety na 4 listopada na godz. 18.

 / Fot. mat. organizatoraW kolejnym portrecie filmowym widzowie zobaczą młodego Allena Ginsberga, poetę i lidera pokolenia bitników.

Ginsberg wspomina swoje podróże, romanse i próby odnalezienia autowyzwolenia, które doprowadziły do powstania jego najsłynniejszego dzieła: wiersza „Skowyt”. W międzyczasie w San Francisco toczy się proces przeciw wydawcy „Skowytu”. Prokurator stara się doprowadzić do zakazu rozprowadzania utworu, podczas gdy obrońca argumentuje, że jest on wyrazem wolności słowa, a wszelkie użyte w nim wulgaryzmy – przejawem ekspresji twórczej. Postępowanie przybiera coraz to różne formy od groteskowej po prawdziwie poruszającą w miarę przesłuchań kolejnych świadków.

Film jest jednocześnie portretem artysty-renegata, który przełamywał bariery, by znaleźć odkupienie i miłość oraz pobudzającą wyobraźnię „przejażdżką” po proroczym wierszu, który poruszył pokolenie i odbił się szerokim echem na całym świecie.

Dla autorów W24, którzy mają uzupełniony profil, mamy dwa podwójne bilety na 4 listopada na godzinę 18.

Na zgłoszenia czekamy do soboty, 3 listopada, do godz. 10.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.