Facebook Google+ Twitter

Kino Niezależne w Mikołowie: "Oberschlesien - Kołocz na droga"

Współautorzy: Barbara Podgórska

Miejska Biblioteka Publiczna w Mikołowie zaprasza na kolejną projekcję z cyklu "Kina niezależnego". W najbliższą środę, 13 października w MBP zostanie wyświetlony film: "Oberschlesien - kołocz na droga".

 / Fot. Wojciech Szwiec- Jest to pełnometrażowy dokument opowiadający o problemach górnośląskiej tożsamości dzisiaj i próbach ochrony tego, co pozostało po latach germanizacji, a później polonizacji Górnego Śląska - informuje Wojciech Szwiec, spirytus movens projekcji. - Film o skutkach wojny i ich znaczeniu dla Górnoślązaków zawiera też pytanie o przyszłość Górnego Śląska jako autonomicznego regionu. Dzieło stanowi collage wielojęzycznych biografii. Osobiste historie bohaterów budzą ogromne emocje. To odważna wypowiedź, nie tylko na temat śląskiej historii, ale obecnego obrazu regionu.

 / Fot. Wojciech SzwiecAutorem jest Michał Majerski, niemiecki reżyser mieszkający w Berlinie, operator, dziennikarz, dokumentalista. Film trwa 80 minut. Jego premiera odbyła się w zabrzańskim kinie "Roma"

Na kanale You Tube można zobaczyć trailer filmu:


Projekcja odbędzie się 13. 10. 2010 o godzinie 18. Wstęp wolny za okazaniem wejściówki. Darmowe wejściówki do odbioru w MBP od 8. października. Zapraszamy serdecznie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

jeśli ktos jest zainteresowany to radzę już jutro po wejściówkę wyskoczyć:) zazwyczaj znikają pierwszego dnia;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.