Facebook Google+ Twitter

"Kino Palace" najlepszym spektaklem dla dzieci

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-04 22:49

Spektakl "Kino Palace" warszawskiego Teatru Lalka otrzymał Grand Prix Międzynarodowego XII Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży "Korczak".

Zwycięzca otrzymał statuetkę Złocistego.

Przewodniczący jury Marek Chodaczyński powiedział, że przedstawienie jest zrealizowane perfekcyjnie. Wzrusza, bawi, są w nim także odniesienia do wielu znaków kulturowych.

Nagrodę "Kota w worku" jury przyznało białostockiemu Teatrowi Lalka za przedstawienie "Jest królik na księżycu". Oznacza to, że zespół będzie mógł uczestniczyć w przyszłorocznym festiwalu bez procedury kwalifikacyjnej. Marek Chodaczyński podkreślił, że w ten sposób jury wyraziło swoje przekonanie, iż kolejne przedstawienie tego teatru będzie równie dobre.

W tym roku festiwalowi przyświecało hasło "Więcej niż teatr". O Złocistego walczyło 11 teatrów z całej Polski. Gościnnie wystąpiły też cztery teatry zagraniczne. Widzowie uczestniczyli w happeningach, dyskusjach, spotkaniach z twórcami oraz akcji dotyczącej bezpieczeństwa dzieci na drodze.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży Korczak 2008 odbywał się pod patronatem radiowej Trójki i Polskiego Radia Euro.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.