Facebook Google+ Twitter

Kino pod gwiazdami na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego

Na wakacje, pod nazwą Gorące Kino.lato, Kino.Lab przygotowało dla widzów serię projekcji i koncertów. Odbędą się w wakacyjne weekendy od 3 lipca do 30 sierpnia, po zachodzie słońca, na dziedzińcu Zamku Ujazdowskiego.

Grafika promocyjna Gorącego Lata / Fot. KINO.LABWśród filmów znajdą się propozycje znane i popularne jak „Kochanek” w reżyserii Jeana Jacquesa Annauda, pozycje klasyczne jak „Barton Fink” braci Coen, mniej znane jak „Stokrotki” Very Chytilovej, reprezentantki czechosłowackiej Nowej Fali i kino artystyczne z odległych części świata, jak „Skrajne żądze/ Blisfully Yours” Tajlandczyka Apitchatponga Weeresathakula. Cały program Gorącego kino.lata do obejrzenia na stronie Kino.lab. Bilety na filmy: normalny - 12 zł, ulgowy - 10 zł.

Zawód reporter / Fot. KINO.LABPierwszy weekend lipca upłynie pod hasłem „Gorąco jak w piekle”. 3 lipca do obejrzenia „Upały” w reżyserii Ulricha Seidla o aurze, która doprowadza przeciętnych ludzi do granic napięcia. W sobotę i niedzielę filmy infernalne – bohaterowie spotykają samego diabła – „Harry Angel” i „Barton Fink”.

W ramach festiwalu zaplanowano także trzy koncerty. 17 lipca koncert grupy NoMeansNo - kanadyjskiej kapeli grającej muzykę alternatywną, 1 sierpnia wystąpi ParisTetris, a 28 sierpnia - Kasia Nosowska. Koncerty zaczynają się o 20.

Przyjeżdża orkiestra / Fot. KINO.LABTo już siódma edycja imprezy. W tym roku motywem przewodnim jest upał. Upał rozumiany jako żar płynący z nieba, ale i upał relacji międzyludzkich, czy żar popychający ludzi do zbrodni. Upał to także atrybut piekła. Całe pole znaczeniowe słowa „upał” znajdzie swoją reprezentację w repertuarze. Projekcje odbywają się po zmroku, więc upału będzie można doznać tylko za pośrednictwem filmu (w lipcu projekcje o 22, w sierpniu o 21.30). Emilia Skiba z Kino.labu przedstawia atrakcje towarzyszące pokazom: „Specjalną "upalną" scenografię zaprojektują Ania Chadaj, Lech Rowiński i Agata Uchman. Jak co roku, na dziedzińcu działa kawiarnia i roll bar dostępne dla widzów kino.lata.”

- Przez 7 lat trwania projekt zgromadził swoją wierną publiczność, ale co roku, wraz ze zmianą motywu przewodniego festiwalu, zyskiwał nową publiczność - mówi Emilia Skiba. - Co roku, w trakcie wakacji, festiwal odwiedza kilka tysięcy widzów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.