Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16701 miejsce

Kino pod mostem

Nie masz pomysłu na piątkowy wieczór? Wybierz się do niezwykłego kina pod chmurką, w którym filmy puszczane są na ekranie stworzonym ze starego spadochronu.

 / Fot. www.jawisla.plProjekt KinoMost wyrósł z seansów filmowych, które odbywały się na barce "Herbatnik" w Porcie Czerniakowskim od 2003 roku. Fundacja przeniosła pomysł nad Wisłę, na Cypel Czerniakowski. - Chcieliśmy zagospodarować zdegradowany brzeg rzeki. Miejsce pod mostem Łazienkowskim nadaje wydarzeniu magiczności - mówi Przemek Pasek, prezes fundacji "Ja Wisła".

Kino nad Wisłą

Projekcje filmowe mają specyficzny klimat. Stary spadochron rozciągnięty pod przęsłami mostu Łazienkowskiego służy jako ekran. Wyświetlane są na nim filmy na 16 mm taśmach z czasów PRL-u oraz filmy współczesnych twórców, profesjonalistów i amatorów. Wszystko to dzięki projektorowi Elew, produkcji Łódzkich Zakładów Kinotechnicznych z 1971 r.

Główną część repertuaru stanowią filmy edukacyjne, propagandowe i przyrodnicze z czasu PRL. - Posiadamy ich bardzo wiele. Warto zobaczyć na czym opierało się polskie kino - opowiada Pasek.

Widownia to przede wszystkim miłośnicy kina, którzy pragną poznać je z innej strony. Warszawiacy coraz częściej poszukują nowości. Od multipleksów wolą brzeg Wisły i klimatyczną projekcję. - W ubiegły piątek było u nas ok. 150 osób - zapewnia Pasek.

I ty możesz być reżyserem!

Fundacja "Ja Wisła" jest otwarta na szalone i niekonwencjonalne pomysły filmowe. Autorzy przedsięwzięcia / Fot. www.jawisla.pl czekają na ciekawe pomysły młodych talentów. - Jeżeli tylko będziesz miał pomysł, przyjdź! - zachęca przewodniczący, Przemysław Pasek. Z amatorami, którzy dobrze wypadną fundacja nawiąże współpracę.

Pomysł na piątek

Nadwiślańskie kino ruszyło na początku maja, zakończenie akcji planowane jest na wrzesień. Projekcje odbywają się co tydzień, w piątek, tuż po zachodzie słońca.

Fundacja "Ja Wisła" jest pomysłodawcą wielu ciekawych projektów. Ich celem jest animacja przestrzeni publicznej nad Wisłą. Mieszkańcom Warszawy znane są również projekty takie jak rejsy niedzielne czy spływy kajakowe.

APEL
Mimo że akcję KinoMost wspiera Biuro Kultury m.st. Warszawy i Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Warszawie, fundacja liczy na pomoc z zewnątrz. Organizatorzy zwracają się z prośbą o dostarczanie starych projektorów oraz lamp do projektorów. Elementy te są niezbędne ale bardzo drogie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Brawo!
pisałem wiele o fundacji na łamach wiadomości 24,
Zapraszam także na koncerty na barce herbatnik 200m na prawo od kina
każda sobota o 21

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.