Facebook Google+ Twitter

Kino Syrena zniknie z Elbląga

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2007-10-23 11:22

Los historycznego budynku elbląskiego kina Syrena jest już przesądzony. Zostanie wyburzony, a na jego miejscu firma Capital Park postawi budynek mieszkaniowy i parking. Firma ma już pozwolenie na budowę.

Los historycznego budynku elbląskiego kina Syrena jest już przesądzony. / Fot. Nasze MiastoKino Syrena nie funkcjonuje od kilku lat. Budynek z roku na rok coraz bardziej popadał w ruinę. Przez jakiś czas mówiło się o tym, że budynek kina nadal będzie pełnił funkcje kulturalne w mieście. Jednak te nadzieje ostatecznie rozwiewa Mirosław Morzyk, dyrektor firmy Capital Park (dawny Neptun Film), właściciel obiektu. Jak zapewnia, firma nie ma zamiaru sprzedać budynku po byłym kinie Syrena. Co więcej, Capital Park chce zainwestować w Elblągu.
- Mamy już pozwolenie na budowę, wydane przez Urząd Miasta Elbląga - cieszy się Mirosław Morzyk. - Budynek dawnego kina zostanie wyburzony. Nie nadaje się do remontu. Jego stan jest fatalny. W tym miejscu powstanie budynek mieszkalny z lokalami usługowymi i miejscami parkingowymi.
W nowym budynku będą 42 lokale mieszkalne oraz dwa lokale usługowe. Dyrektor Morzyk nie ma wątpliwości, że wszystkie mieszkania zostaną sprzedane.

Wielu elblążan z sentymentem wspomina Syrenę, jako kino z unikatową atmosferą. Drewniane fotele, galeria na piętrze, przybrudzony ekran z płótna - któż tego nie pamięta... Z mieszanymi uczuciami przyjmują informację o planowanym wyburzeniu budynku kina.
- Pierwszy raz słyszę, że to kino przestanie istnieć - mówi pan Jan, który spaceruje z psem w pobliżu Syreny. - Urodziłem się w Elblągu i chodziłem tu na filmy. Szkoda, że tego kina nie będzie. Trochę żal, bo to kawał historii. Jednak w ostatnim czasie ten budynek tylko straszył, a młodzież w środku urządzała sobie imprezy. Budynek w tym stanie stwarza zagrożenie dla mieszkańców, a przede wszystkim dzieci.

Podobnego zdania są Aneta i Andrzej Walczyńscy. Kina jest im żal, ale obecnego budynku już nie.

M.K.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.