Facebook Google+ Twitter

Kino w bibliotece. Retrospektywa filmów Lecha Majewskiego

Od 6 października Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu w czwartkowe wieczory oferuje koneserom ambitnego kina dziewięć cenionych na całym świecie filmów wybitnego polskiego reżysera – Lecha Majewskiego.

Plakat / Fot. Biblioteka Główna w SosnowcuZaczynając od dzisiaj, przez dziewięć kolejnych czwartków zapoznamy się z filmami, które ukształtowały drogę artystyczną Majewskiego i doprowadziły do powstania fenomenalnego filmu "Młyn i krzyż" .

Projekcje poprzedzone komentarzami filmoznawcy – dra Piotra Zawojskiego z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbywać się będą w Auli Biblioteki Głównej przy ul. Kościelnej 11 w każdy czwartek o godz. 18:00.
Wstęp wolny!

Oto repertuar:
6 października - "Rycerz" (1980),
13 października - "Lot świerkowej gęsi" (1987),
20 października - "Więzień Rio" (1989),
27 października - "Ewangelia według Harry'ego" (1993),
3 listopada - "Pokój saren" (1997),
10 listopada - "Wojaczek" (1999),
17 listopada - "Angelus" (2001),
24 listopada - "Ogród rozkoszy ziemskich" (2003),
1 grudnia - "Szklane usta" (2007).

Lech J. Majewski – Urodzony w Katowicach reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, artysta plastyk, scenograf, kompozytor, poeta. Absolwent warszawskiej ASP oraz wydziału reżyserii Łódzkiej Szkoły Filmowej. Członek Gildii Reżyserów Amerykańskich i Europejskiej Akademii Filmowej. Oprócz wyżej wymienionych filmów jest także autorem oper: „Ubu Rex” (1993), „Carmen” (1995); video-artów: „DiVinities” (2003).

Twórca ceniony w Polsce i za granicą, cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony organizatorów Międzynarodowych Festiwali Filmowych (Berlin, Nowy Jork, Barcelona), biennale, prestiżowych wystaw i retrospektyw. Laureat licznych nagród m.in. Złotych Lwów w Gdyni, Grand Prix Festiwalu Camerimage, Nagrody im. Felliniego.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.