Facebook Google+ Twitter

Kino w Przejściu: Teatr tańca

Instytut im. Jerzego Grotowskiego zaprasza do Kina w Przejściu – letniej odsłony Kina Teatralnego. W lipcu zaprezentowane zostaną fragmenty spektakli teatru tańca Piny Bausch, Sashy Waltz, Wima Vandekeybusa oraz Lloyda Newsona.

 / Fot. Instytut GrotowskiegoPokazy filmowe odbędą się równolegle pod gołym niebem w Przejściu Żelaźniczym 4 oraz po raz pierwszy w kawiarni CaféTHEA. Wstęp wolny.

Podczas czterech dni, 6 i 7 oraz 13 i 14 lipca o godz. 21 pokazane zostaną fragmenty przedstawień najwybitniejszych twórców teatru tańca w Europie. Widzowie zobaczą m.in. wybrane fragmenty Blush i Roseland Ultimy Vez, grupy założonej przez choreografa, reżysera i filmowca Wima Vandekeybusa, The Cost of Living i Enter Achilles DV8 Physical Theatre Lloyda Newsona, a także Dydona i Eneasza, Ciał i noBody Sashy Waltz.

Z pewnością najbardziej oczekiwanym wydarzeniem cyklu będzie seans, prezentujący fragmenty spektakli niemieckiej tancerki, choreografki i reformatorki teatru tańca, Piny Bausch. Absolwentka Folkwang-Hochschule w Essen oraz Julliard School w Nowym Jorku zapisała się w pamięci krytyków jako innowacyjna i niezwykle odważna tancerka. Za jej sprawą świat przedstawiony w spektaklach stawał się odrealniony, senny, a zarazem intrygujący i porywający. W 2009 roku założony przez choreografkę Tanztheater Wuppertal Pina Bausch gościł we Wrocławiu na zaproszenie Instytutu Grotowskiego, prezentując podczas festiwalu „Świat miejscem prawdy” spektakl Nefés. Fragmenty m.in. Café Müller, Święta wiosny czy Tańczących marzeń będzie można zobaczyć 13 lipca o godz. 21. Seans potrwa godzinę, wstęp jest bezpłatny.

Więcej informacji na temat Kina w Przejściu na stronie: www.grotowski-institute.art.pl.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.