Facebook Google+ Twitter

Kino z Afryką w tle

Już trzeci raz kino z czarnego lądu zawita do Polski. Afrykamera 2008 – festiwal filmów afrykańskich, jesienią będzie gościł w 6 miastach Polski. To gratka dla amatorów kinematograficznych podróży i odkryć.

Festiwal rozpoczyna się 19 września w Wodzisławiu Śląskim, aby dalej ruszyć do kolejnych miast Polski: Katowic, Poznania, Szczecina, Konina i Opola.

Organizatorzy zaproponowali 6 filmów przedstawiających niespopularyzowane do tej pory aktualne, będące odzwierciedleniem lokalnych nastrojów społecznych, zdanie afrykańskich reżyserów na tematy, które do tej pory nie były przedstawiane szerszej publiczności przez komercyjne produkcje.

Festiwal uświetnią wydarzenia towarzyszące: koncerty zaproszonych zespołów, ciekawe prelekcje afrykańskich podróżników wsparte pokazami slajdów z prywatnych kolekcji, warsztaty filmowe i fotograficzne, wernisaże, panele dyskusyjne oraz zaproszeni goście specjalni z ambasad afrykańskich.

Organizatorami jesiennej edycji Afrykamery są: Fundacja FilmGramm oraz Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi. Patronat honorowy nad imprezą objęła Grupa Ambasad Afrykańskich.

Szczegółowy program wszyscy zainteresowani znajdą na stronie festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.