Facebook Google+ Twitter

Kino z klimatem. Kameralność i czar - krakowskie Kino "Pod Baranami"

Kraków. Przez portal zwieńczony baranimi łbami można dostać się nie tylko do sławetnej Piwnicy pod Baranami, ale również na wyższe piętra, na których czeka nas swoisty art-house, kameralne miejsce dla wymagających miłośników kina.

 / Fot. Cancre, CC BY-SA 3.0 / WikipediaW samym sercu Krakowa, przy Rynku Głównym w zabytkowym Pałacu pod Baranami, należącym niegdyś do rodziny Potockich, mieści się kolejne z naszego cyklu "z klimatem" - kino "Pod Baranami".

Zwiedzanie zacznijmy od holu na drugim piętrze. W tym udekorowanym antycznymi projektorami wnętrzu mieści się mała kawiarenka, w której każdy widz może spędzić czas przed czekającym go seansem.

Nie znajdziesz w tym miejscu, drogi czytelniku, zapachu popcornu. Możesz za to napić się kawy albo gorącej czekolady i spróbować poczuć czar tego miejsca.

 / Fot. Wiadomości24.pl"Pod Baranami" wyspecjalizowało się w wyświetlaniu filmów niszowych oraz artystycznych, produkcji dla widza świadomego i wymagającego. Przedstawia dzięki temu szerokie spektrum gatunków i form kina. Prócz filmów fabularnych prezentuje także produkcje dokumentalne, krótkometrażowe, animowane, eksperymentalne, filmy nagrane komórką oraz video-art.

Wybornym repertuarem delektować się można w trzech niezwykle kameralnych salach, nazywanych dla ułatwienia kolorami dominującymi w ich wystroju. I tak sala pierwsza jest Salą Czerwoną (128 miejsc), druga - Niebieską (102 miejsca), natomiast trzecia, najnowsza, sala kina - Białą (30 miejsc).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Edmund Zuber
  • Edmund Zuber
  • 06.12.2011 22:46

W latach siedemdziesiątych było kino kultura, fotele z dermy i smród potu na niewentylowanej sali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To już nie to kino lat siedemdziesiątych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.